خدمات پرستاری در منزل

با توجه به اینکه مراحل مختلف زندگی نیازهای جسمی و عاطفی متفاوتی دارد و همه ما با افزایش سن با بیماری هایی دست و پنجه نرم می کنیم، ممکن است افراد برای حفظ سلامت خود نیاز به مراقبت های ویژه داشته باشند. اگر بیمار یا سالمند یا کودک و خانواده اش به هر دلیلی نتوانند از او مراقبت کنند، آرین طب به همراه کادر متخصص خود در منزل از آنها مراقبت می کند.

با توجه به اینکه مراحل مختلف زندگی نیازهای جسمی و عاطفی متفاوتی دارد و همه ما با افزایش سن با بیماری هایی دست و پنجه نرم می کنیم، ممکن است افراد برای حفظ سلامت خود نیاز به مراقبت های ویژه داشته باشند.

اگر بیمار یا سالمند یا کودک و خانواده او به هر دلیلی قادر به مراقبت از او نباشند، آرین طب  با کادر متخصص خود در منزل از او مراقبت می کند.

 

پرستاری در منزل در تهران ممکن است شامل سه دسته زیر باشد:

 

مراقبت از بیمار

مراقبت از سالمندان

مراقبت از کودک

پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل شامل طیف وسیعی از خدمات پزشکی است که به راحتی در خانه افراد قابل انجام است. خدمات پرستاری در منزل عموماً ارزان‌تر از بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان است، در حالی که به اندازه مراقبت‌های پزشکی ارائه شده در بیمارستان یا خانه سالمندان مؤثر است.

 

پرستاران خانگی ملزم به داشتن تعدادی مهارت در تخصص های مختلف در زمینه پزشکی هستند که برخی از آنها عبارتند از:

 

مراقبت از زخم جراحی

سلامت روان

تزریق داخل وریدی

اطفال

درمان توانبخشی

بهداشت عمومی

ادغام این مهارت ها و همچنین انجام خدمات مبتنی بر وظیفه بخشی از پرستاری در منزل است.

 

به پرستار خانگی اعتماد کنید

مفهوم اعتماد در مراقبت های بهداشتی مهم است. از آنجایی که بهداشت و مراقبت های بهداشتی به طور کلی شامل یک عنصر بی اعتمادی و خطر برای بیمار آسیب پذیر است، بسیار به شایستگی و اهداف حرفه ای پرستار یا پیراپزشک بستگی دارد.

فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد کلمه “اعتماد” را به عنوان “اعتقاد راسخ به اعتبار، حقیقت یا توانایی کسی یا چیزی” تعریف می کند. سطح بالای اعتماد به پرستار خانگی فواید زیادی دارد.

از جمله این مزایا عبارتند از: درک بهتر مراقبت، پذیرش و پایبندی بیشتر به درمان توصیه شده، اضطراب کمتر مرتبط با هر درمانی. همچنین طبق تحقیقات انجام شده، اتکا به پرستار در منزل دسترسی به خدمات بهداشتی را آسان می کند.

اگر بیماران به پرستار یا متخصص مراقبت های بهداشتی خود اعتماد کنند، احتمال بیشتری دارد که اطلاعات را باز کنند و افشا کنند، که منجر به تصمیم گیری مشترک و افزایش مشارکت می شود.

اگر پرستاری را از یک شرکت یا موسسه دارای مجوز برای ارائه خدمات پرستاری در منزل انتخاب کنید، پرستاران آنها دوره های لازم را برای امور مربوطه گذرانده اند و معمولاً دارای سابقه کار هستند.

این نیروها مدارک و مجوزهای لازم را برای صدور گواهینامه و مسئولیت مرتبط در اختیار شرکت قرار داده اند و آن شرکت دائماً با پرستاران و خانواده های دریافت کنندگان خدمات در تعامل بوده و کیفیت کار را بررسی می کند.

از این رو می توانید با خیال راحت بیمار یا سالمند خود را به این پرستاران بسپارید و به آنها اعتماد کنید. از این رو موسسه آرین طب تمام تلاش خود راکرده تا بهترین کادر پزشکی را برای همشهریان خود فراهم نمیایند و بهترین رسیدگی و کیفیت را ارائه دهد.

مراقبت از کودک در منزل

پرستاری نوزاد و کودک

فرزندان عزیزترین اعضای هر خانواده هستند و مراقبت از آنها از اولویت‌های اول والدین است. اما در برخی موارد به دلیل اشتغال یا تحصیل والدین امکان نگهداری تمام وقت از فرزندان وجود ندارد.

در چنین مواقعی بسیاری از خانواده ها از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، مهدکودک ها یا خدمات نگهداری از نوزادان و کودکان کمک می گیرند تا سلامت و آسایش فرزندان خود را تضمین کنند و در عین حال از فعالیت های کاری و اجتماعی آنها غافل نباشند.

 

پرستاری کودک

مزایای استخدام پرستار نوزاد و کودک

بسیاری از زوج هایی که در شهر یا دور از خانواده زندگی می کنند، امکان تحویل فرزند به پدربزرگ و مادربزرگ خود را ندارند. مهدکودک ها نیز در ساعات محدود و مشخصی از کودکان مراقبت می کنند و در صورت بیماری، مراقبت از کودک را متوقف می کنند.

در نتیجه، بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند برای کودک یا کودک نوپای خود پرستار استخدام کنند.

مراقبت از نوزاد و کودک نوپا در منزل محدود به زمان معینی نیست و بنا به درخواست والدین کودک به صورت شبانه روزی یا پاره وقت امکان پذیر است. بنابراین والدین پرمشغله یا افرادی که به هر دلیلی در موقعیتی نیستند که از کودک یا حتی یک نوزاد شیرخوار خود مراقبت کنند، می توانند به صورت شبانه روزی و در تمام روزهای هفته از خدمات یک پرستار مجرب در منزل خود بهره مند شوند. کمک بگیرید و نگران نباشید. در مورد فرزندشان

پرستاری از کودکان شغل حساسی است. چون پرستار با روح لطیف و دنیای کودکانه سر و کار دارد. پرستار باید فردی صبور باشد تا از اشتباهات و شیطنت های کودک عصبانی نشود.

یک پرستار بچه باید به بازی با بچه ها و آموزش چیزهای ساده به آنها علاقه داشته باشد.

توجه داشته باشید که بیرون بردن کودک از خانه حتی برای بازی در پارک، منوط به اطلاع و اجازه والدین کودک است و حتی در صورت اصرار کودک، ممکن است پرستار اجازه داشته باشد که کودک را از خانه خارج کند. حق ندارد. (به جز مشکلات پزشکی و موارد خطرناک)

 

این ها خدماتی هستند که آرین طب با بهترین کیفیت توسط بهترین افراد و پرسنل انجام می دهد و شما می توانید برای گرفتن پرستار به این مجموعه بزرگ و معتبر مراجعه کنید.