روش های درمان ریزش مژه بعد از کاشت

چشم ها زیباترین عضو چهره هستند؛ چرا که راز دل را برملا می کنند! اما قبول دارید که مژه هایی بلند باعث زیبایی دوچندان چشم ها می شوند؟

اکثر افراد در آرزوی مژه هایی بلند هستند، آرزویی که امروزه با پیشرفت علم محقق شده اما متاسفانه انجام این کار با عوارضی همراه است که پس از مدتی نمایان می شوند. از عوارض کاشت یا اکستنشن مژه می توان به ریزش مژه ها شاره کرد!

در این مقاله به بررسی علت ریزش مژه بعد از کاشت می پردازیم و سپس راهکارهایی را برای تقویت مژه ها ارائه می دهیم. اگر از ریزش مژه رنج می برید حتما در ادامه همراه ما باشید.

علت ریزش مژه بعد از کاشت

مهم ترین علت ریزش مژه بعد از کاشت استفاده از مواد شیمیایی یا چسب برای چسباندن مژه است. به همین دلیل نیاز به محصولاتی مانند تقویت مژه سریتا خواهید داشت تا بتوانید آسیب ایجاد شده را جبران کنید.

اکثر افرادی که اکستنشن مژه را تجربه کرده اند از مشکلاتی مانند عفونت چشم ها یا ریزش مژه هایشان شکایت داشته اند. این مشکلات به دلیل عدم مراقبت صحیح از مژه ها بعد از کاشت یا تجربه کم مژه کار رخ می دهد.

در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین دلایل ریزش مژه بعد از کاشت می پردازیم و سپس راه های تقویت مژه بعد از ریموو کاشت مژه را شرح می دهیم.

استفاده از چسب مژه بی کیفیت

مهم ترین علت ریزش مژه بعد از کاشت استفاده از چسب بی کیفیت توسط مژه کار است. بنابراین توصیه می کنیم برای کاشت مژه به مراکزی مراجعه کنید که از مواد اولیه درجه یک برای اکستنشن مژه استفاده می کنند.

البته در هر صورت استفاده از این مواد شیمیایی به مژه ها آسیب می رساند، اما معمولاً این آسیب موقتی است و با استفاده از راه های تقویت مژه بعد از کاشت می توان این مشکل را برطرف کرد.

عفونت چشم ها

عفونت چشم ها یکی دیگر از دلایل ریزش مژه بعد از اکستنشن است. در واقع اگر مژه کار لوازم مورد استفاده و دستان خود را ضد عفونی نکند ممکن است باعث عفونت پلک و چشم ها شود. در این موارد برای درمان ریزش مژه بعد از اکستنشن باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کرد.

عدم مراقبت صحیح از مژه ها بعد از کاشت

پیش از آن که به دنبال راه درمان ریزش مژه بعد از اکستنشن بگردید، بررسی کنید که مراقبت های لازم از مژه های کاشته شده را به درستی انجام داده اید یا خیر؟

برای مثال برخی از افراد بلافاصله بعد از کاشت مژه از مواد آرایشی مانند سایه و ریمل استفاده می کنند. با استفاده از لوازم آرایشی، مژه هایی که به تازگی بر اثر استفاده از مواد شیمیایی کاشت مژه حساس شده اند، حساس تر شده و دچار ریزش می شوند.

بنابراین توصیه می کنیم پس از کاشت مژه حتما طبق توضیحات مژه کار، مراقبت های لازم را انجام دهید.

عدم مراقبت صحیح از مژه ها بعد از کاشت

راه های تقویت مژه بعد از کاشت

از بهترین راه های تقویت مژه بعد از کاشت می توان به استفاده از محصولات تقویتی و مراقبتی مژه اشاره کرد. در واقع می توان گفت هیچ راهکاری بهتر از این نمی تواند ریزش مژه های شما را متوقف کند و حتی باعث تقویت مژه ها شود!

در ادامه به بررسی برخی از این محصولات می پردازیم و پس از آن برخی روش های خانگی تقویت مژه را خدمتتان معرفی می کنیم.

محلول تقویت کننده مژه سریتا

برای تقویت مژه بعد از ریموو کاشت مژه می توانید از محلول تقویت کننده مژه سریتا استفاده کنید. در این محلول از مواد مغذی مژه مانند ویتامین B5 و B7، نیاسین آمید، آلوئه ورا، بیماتوپراست و… استفاده شده است.

به همین دلیل با استفاده مداوم از محلول تقویت کننده مژه سریتا می توانید باعث استحکام و افزایش ضخامت مژه هایتان بشوید. رویش مجدد و رشد مژه ها از دیگر مزایای استفاده از این محلول تقویتی است.

راه های تقویت مژه بعد از کاشت

سرم تقویت مژه استموکسی لافارر

اگر به دنبال راهی برای درمان ریزش مژه بعد از اکستنشن می گردید حتما سرم تقویت مژه استموکسی لافارر را تهیه کنید. این محصول با کیفیت از ریزش مژه های شما جلوگیری کرده و به عنوان محرکی برای رشد بهتر مژه ها عمل می کند.

با استفاده از سرم تقویت مژه استموکسی لافارر می توانید ریشه مژه ها را تقویت کرده و باعث پرپشتی و افزایش طول مژه هایتان شوید!

راه های خانگی تقویت مژه بعد از ریموو کاشت مژه

اگر به هر دلیلی امکان تهیه محصولات تقویتی مژه را ندارید می توانید از راه های خانگی تقویت مژه بعد از ریموو کاشت مژه استفاده کنید. برای مثال روغن های گیاهی انتخاب مناسبی برای جلوگیری از ریزش و رشد مجدد مژه ها هستند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین موادی که در رویش مجدد مژه ها نقش دارند می پردازیم:

روغن جوجوبا

از راه های تقویت مژه بعد از کاشت می توان به استفاده از روغن جوجوبا اشاره کرد. این روغن حاوی سیلیکون، مس، کروم، ویتامین E و B کمپلکس، ید و… است.

با استفاده از این روغن می توانید از بیماری های قارچی در ناحیه پلک و مژه ها جلوگیری کرده و باعث آبرسانی و رشد مجدد مژه هایتان شوید.

روغن های گیاهی تقویت مژه

روغن جوجوبا بهترین روغن برای تقویت مژه ها است. اما اگر این روغن در دسترستان نیست می توانید برای درمان ریزش مژه بعد از اکستنشن از روغن کرچک، اسطوخودوس، نارگیل، بادام تلخ، بادام شیرین و هسته انگور نیز استفاده کنید.

برای اینکار یک گوش پاک کن را بردارید و به کمی روغن آغشته کنید. سپس آن را به مژه هایتان بزنید و اجازه دهید جذب شود.

تقویت مژه ها با ویتامین E

از راه های تقویت مژه بعد از کاشت می توان به ماساژ پلک ها با ویتامین E اشاره کرد. خواص ویتامین E برای مو بر هیچ کس پوشیده نیست. این ویتامین از ریزش موی سر، ابرو و مژه ها جلوگیری کرده و باعث تغذیه ریشه مو می شود.

حال اگر با استفاده از این ویتامین پلک هایتان را ماساژ دهید باعث افزایش خون رسانی به این ناحیه و تقویت بیشتر مژه هایتان خواهید شد.

ذکر این نکته ضروری است که افراد مستعد میلیا نباید از روغن های گیاهی یا ویتامین E استفاده کنند. در واقع با تماس این روغن ها با اطراف چشم احتمال ایجاد میلیا وجود دارد.

راه های خانگی تقویت مژه بعد از ریموو کاشت مژه

چای سبز و تقویت مژه ها

برای تقویت مژه بعد از ریموو کاشت مژه می توانید چای سبز را امتحان کنید. چای سبز حاوی ترکیباتی مانند پلی فنول و فلاونوئید ها است و تاثیراتی مانند بلندی و رویش مجدد مژه ها را در پی دارد.

برای تقویت مژه ها با چای سبز یک گوش پاک کن را به کمی چای سبز آغشته کرده و سپس روی مژه هایتان بزنید. همچنین می توانید این چای را بنوشید و از خواص دیگر آن مانند افزایش سوخت و ساز بدن بهره مند شوید.

سخن آخر

به تازگی اکستنشن مژه هایتان را ریموو کرده اید اما دچار مشکلاتی مانند ریزش مژه شده اید؟ اعتماد به نفس خود را از دست داده اید و به دنبال راهی برای درمان ریزش مژه بعد از اکستنشن می گردید؟

دراین مطلب به مهم ترین علل و روش های درمان ریزش مژه ها بعد از کاشت آشنا شدید. در انتها توصیه می کنیم سلامت خود را با کاشت مژه به خطر نیندازید و از محصولات یا روش های خانگی رشد مژه استفاده کنید.