استفاده از قرص سورنجان برای دیسک کمر، سیاتیک، آرتروز و روماتیسم می تواند باعث کاهش درد و مشکلات مفصلی شده و به بهبود بیمار نیز کمک شایانی نماید.

 

قرص سورنجان برای چی خوبه ؟ شاید این مورد سوالی باشد که شما هم در پی یافتن پاسخی برای آن به این صفحه آمده اید.

پس اگر می خواهید بدانید که سورنجان چیست و حب سورنجان یا همان قرص سورنجان برای چی خوبه تا انتهای این مطلب را با ما همراه باشید تا ضمن پاسخگویی به این سوال شما، چند تا از بهترین نوع قرص سورنجان را به شما معرفی کنیم.

 

قرص سورنجان چیست و چه کاربردی دارد؟

قرص سورنجان یا حب سورنجان در طب سنتی ایران به داروهایی گفته می شود که در ترکیب آنها از گیاه سورنجان یا گل حسرت به عنوان ماده تشکیل دهنده اصلی استفاده شده باشد.

بسیاری افراد با شنیدن عبارت قرص سورنجان به این سوال فکر می کنند که قرص سورنجان برای چی خوبه و در چه کاربردهای درمانی از این قرص گیاهی استفاده می شود.

بد نیست بدانید که این گیاه به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی بسیار بالایی که دارد، به عنوان یک داروی گیاهی بسیار قوی برای تسکین دردهای روماتیسمی و آرتروز شناخته می شود.

به این ترتیب، می توان گفت که قرص سورنجان در کلیه مواردی که مرتبط با دردهای استخوانی و غضروفی باشد می تواند قابل استفاده قرار گیرد.

 

از جمله موارد کاربرد حب سورنجان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قرص سورنجان که در طب سنتی به نام حب سورنجان نیز شناخته می شود برای دیسک کمر، درد زانو ناشی از سائیدگی غضروف زانو، سیاتی، آرتروز، روماتیسم، درد گردن، نقرس و سایر دردهایی که ناشی از مشکلات آرتروزی و سیاتیکی باشند اثرگذاری بسیار خوبی دارد.

 

سورنجان چیست؟

سورنجان که با نام گل حسرت نیز شناخته می شود، یک گیاه وحشی به نام علمی Colchicum autumnale است که در دامنه ها و دشت و کوهستان های ایران، افغانستان، پاکستان و هند و سریلانکا وجود دارد.

شکل ظاهری گل های این گیاه بسیار شبیه به گل های زعفران است و اگر کسی آشنایی کافی با بوته گیاه زعفران و سورنجان نداشته باشد ممکن است این گیاه را با زعفران اشتباه بگیرد.

در گیاه سورنجان ماده ای بسیار مهم به نام کلشی سین Colchicine وجود دارد که کاربرد های بسیار متنوعی دارد.

از جمله کاربردهای مهم کلشی سین در تحقیقات بیوتکنولوژی و اصلاح نژاد به منظور تولید لاین های جدید و القای پلی پلوئیدی مثل تتراپلوئیدی در سلول های گیاهی و جانوری است.

اما کاربرد دارویی و مهم آن، استفاده به عنوان یک داروی گیاهی قوی برای تسکین دردهای استخوان و مفاصل است.

در بیماری هایی مثل نقرس و آرتروز به دلیل تجمع املاح در محل مفاصل، حرکت مفاصل با سختی همراه شده و فشار زیادی به غضروف ها وارد شده و باعث سائیدگی غضروف و نهایتا دردهای شدید مفصلی می شود.

در این شرایط، قرص سورنجان (در طب سنتی با نام حب سورنجان) می تواند باعث دفع سریع املاح از محل مفصل شده و درد را به خوبی کاهش دهد.

اثر آنتی اکسیدانی قوی کلشی سین، باعث شده تا اثر ضد دردی آن با داروهای ضد روماتیسمی بسیار قوی مثل توسیلیزومب برابری داشته باشد.

 

اسامی و انواع قرص سورنجان در ایران

در ایران چندین نوع داروی گیاهی که حاوی گیاه سورنجان باشند وجود دارد که بر اساس آموزه های طب سنتی و دستورالعمل تولید حب سورنجان، توسط شرکت های معتبر داروسازی ایران ساخته شده اند.

در زیر به چند نمونه از این داروها اشاره می کنیم و آنها را به طور خلاصه معرفی می کنیم.

در صورتی که تمایل به خرید هر یک از این محصولات داشته باشید می توانید با کلیک بر روی لینک محصول و رفتن به صفحه اختصاصی آن، اطلاعات بیشتری درباره آن محصول به دست آورده و یا آن را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

لیست این محصولات به شرح زیر است:

 

 • قرص رازی (قرص سورنجان رازی)

قرص رازی که نوعی قرص سورنجان است توسط شرکت داروسازی نیاک گرگان تولید و به بازار عرضه شده است.

قرص رازی نیاک یک فرآورده گیاهی است که در طب سنتی به عنوان قرص سورنجان برای دیسک کمر و تسکین و درمان مشکلات استخوانی و عضلانی مثل درمان دیسک کمر، درمان سیاتیک، درمان آرتروز ، درمان روماتیسم و … مصرف می شود.

قرص سورنجان رازی به دلیل دارا بودن ماده کلشی سین، اثر مناسبی در بهبود این شرایط دارد و می توان از آن به عنوان قرص غضروف ساز گیاهی برای درمان مشکلات آرتروزی در زانو، گردن، تنگی کانال نخاعی و ناراحتی های غضروفی در سایر مفاصل نیز استفاده کرد.

اگر شما هم می خواهید یک قرص سورنجان با کیفیت بالا را بشناسید و اقدام به خرید آن نمایید می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

قرص رازی

در ساخت و فرمولاسیون قرص سورنجان رازی از هشت گیاه دارویی استفاده شده است که هر کدام اثرات مختلفی در درمان دیسک کمر، درمان سیاتیک، درمان آرتروز و تسکین مشکلات مرتبط با دردهای عضلانی و اسکلتی دارند.

این گیاهان دارویی عبارتند از:

 1. هلیله زرد Termnalia chebula
 2. صبر زرد Aloe forex
 3. سورنجان Colchicum autumnal
 4. کتیرا Astragalus gossypinus
 5. زیره سبز Cumnim cymnum
 6. زنجبیل Zingiber officinale
 7. مصطکی Pistacia lentiscus
 8. فلفل سیاه Piper nigrum

 

 • کپسول فلکسوجوینت (حب سورنجان فلکسوجوینت)

فلکسوجوینت نوعی دیگر از داروهای ساخته شده با گیاه سورنجان است که به شکل کپسول توسط شرکت داروسازی علمی و تحقیقاتی فراطب یزد تولید شده است.

کپسول فلکسوجوینت فراطب که در طب سنتی ایران با نام حب سورنجان شناخته می شود، یک داروی گیاهی برای درمان مشکلات مفاصل مثل آرتروز و روماتیسم و نقرس است که ضمن کاهش درد، به درمان این موارد نیز کمک می کند و منجر به بهبودی بیمار می گردد.

در ساخت کپسول فلکسوجوینت از گیاهان زیر استفاده شده است:

 • سورنجان
 • صبر سقوطری (صبر زرد)
 • هلیله زرد
 • سنا مکی
 • مصطکی
 • بادام شیرین

احتمالا تا کنون به پاسخ این سوال که قرص سورنجان برای چی خوبه رسیده اید اما باز هم بد نیست بدانید در بروشور کپسول فلکسوجوینت، موارد درمانی زیر برای این محصول ذکر شده است:

 • رفع خشکی مفاصل
 • دفع مواد فاسد از مفاصل
 • تقویت مفاصل، استخوان ها و عضلات
 • کاهش درد و حساسیت مفاصل ناشی از آرتروز
 • افزایش سوخت و ساز غضروف ها و تحرک پذیری مفاصل
 • کمک به درمان روماتیسم مفصلی، درد ناحیه پایین کمر، لگن، باسن، سیاتیک و نقرس

این محصول برای تسکین دردهای مفصلی و استخوانی باید روزانه 1 تا 3 عدد مصرف شود.

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید به صفحه اختصاصی حب سورنجان فلکسوجوینت رفته و درباره این محصول بیشتر مطالعه کنید. همچنین می توانید اقدام به خرید اینترنتی قرص سورنجان فلکسوجوینت کرده و آن را درب منزل خودتان تحویل بگیرید.

حب سورنجان

 • قرص سورنجان کومینون حکیم

قرص کومینون نیز یکی دیگر از انواع قرص سورنجان است که توسط شرکت داروسازی حکیم مومن تبریزی تولید شده است.

در ترکیب قرص کومینون علاوه بر گیاه سورنجان، از سه گیاه دیگر یعنی گزنه، آویشن و زوفا نیز استفاده شده است.

قرص کومینون حکیم در دو نوع بسته بندی سفید رنگ (50 عددی) و آبی رنگ (60 عددی با نام قرص HM7 برای فروش به مشتریان خارج از کشور)  تولید شده است که این دو نوع از نظر محتویات و ترکیبات و فرمولاسیون هیچ فرقی با یکدیگر ندارند.

خواص قرص کومینون حکیم

 • درمان دردهای مفاصل مختلف بدن اعم از گردن و ستون مهره، دست‌ها و پاها
 • مناسب برای بیماران مبتلا به لوپوس و آرتریت روماتوئید
 • تسکین دردهای عضلانی و مفصلی در نواحی مختلف
 • دردهای عصب سیاتیک و دیسک گردن و کمر
 • دردهای عضلانی و مفصلی آرتریت روماتوئید
 • بهبود درد تاندون ناشی از عصب سیاتیک
 • کاهش دردهای استخوانی و اسکلتی
 • برطرف کننده عوارض کورتون و لوپوس
 • کاهش التهاب زانو در آرتروز
 • رفع درد ناشی از نقرس

 

نحوه خرید قرص سورنجان

در صورتی که تمایل دارید یکی از انواع قرص سورنجان را که در بالا معرفی شده است، به صورت اینترنتی خریداری نمایید تا آن را درب منزل خودتان تحویل بگیرید، می توانید به سایت درمانگیاه به آدرس WWW.DARMANGIAH.COM مراجعه کنید و یا با شماره 05138464014 داروخانه آنلاین درمانگیاه تماس بگیرید.