چکیده : ایمپلنت بهترین انتخاب برای درمان دندانهای از دست رفته شما می باشد. ایمپلنت های دندانی توسط برند و کشورها با کیفیت، هزینه و کاربرد مختلفی ساخته می شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت ایمپلنت کره ای و سوئیسی دو کشور پیشرو در این صنعت بپردازیم.

ایمپلنت بهترین انتخاب برای درمان دندانهای از دست رفته شما می باشد. ایمپلنت های دندانی توسط برند و کشورها با کیفیت، هزینه و کاربرد مختلفی ساخته می شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت ایمپلنت کره ای و سوئیسی دو کشور پیشرو در این صنعت بپردازیم.

فرق ایمپلنت کره ای و سوئیسی

منظور از ایمپلنت کره ای یا سوئیسی چیست ؟

در جهان کارخانه های مختلفی برای تولید ایمپلنت دندان وجود دارد و اگر کارخانه تولید ایمپلنت دندان در کشور کره یا سوئیسی باشد، به اصطلاح به آن ایمپلنت کره ای یا سوئیسی گفته می شود.

فرق ایمپلنت کره ای با سوئیسی

به طور کلی باید در نظر داشته باشید ما کلیت برندهای هر کشور را در نظر می گیریم و ممکن است این مقایسه در برند به برند صادق نباشد.

فرق ایمپلنت سوئیسی و کره ای در قیمت

اولین و مهم ترین تفاوت ایمپلنت کره ای و سوئیسی که همه از آن یاد می کنند، اختلاف قیمت بین این دو کشور است. یکی علل محبوبیت مهم ایمپلنت های کره ای، قیمت آن می باشد. ایمپلنت های کره ای به نسبت رقبای اروپایی خود اعم از سوئیسی هزینه کمتری دارند.

فرق ایمپلنت سوئیسی و کره ای در کیفیت

اگر از آن دسته هستید که کیفیت و طول عمر برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد، بهتر است ایمپلنت های سوئیسی را انتخاب کنید. ایمپلنت های سوئیسی معمولا از نظر کیفیت در سطح بالای جهان هستند که یکی از برند های آن که اشترومن نام دارد، به عنوان بهترین ایمپلنت جهان شناخته می شود.

کیفیت ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

البته این موضوع بدین معنا نیست که ایمپلنت های کره ای کیفیت آنها کم است بلکه امروزه ایمپلنت های کره ای رقیب اصلی ایمپلنت های اروپایی هستند و برخی ایمپلنت های کره ای کیفیت بیشتری به نسبت برند ایمپلنت اروپایی دارند.

فرق ایمپلنت سوئیسی و کره ای در دسترسی به قطعات

امروزه فعالیت نمایندگی ایمپلنت های کره ای بیشتر می باشد و از ایمپلنت های کره ای در ایران به هیچ وجه کمبود قطعات وجود ندارد. ایمپلنت های سوئیسی که دارای نمایندگی در ایران هستند، معمولا مشکلی از بابت تهیه قطعات وجود نخواهد داشت اما در برخی شرایط خاص مانند تحریم ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید.

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

به طور کلی یک انتخاب یک برند و کشور سازنده برای هر فرد وابسته به بودجه، شرایط، نوع ایمپلنت و….. متفاوت می باشد که با بررسی و مشورت با پزشک بهترین ایمپلنت دندان برای شما تعیین می شود. حال من بین ایمپلنت کره یا سوئیسی کدام را انتخاب کنم ؟

اگر قصد کیفیت برای شما حرف اول را میزند و بودجه را در نظر نمیگیرید، بهتر است ایمپلنت های سوئیسی درجه 1 استفاده کنید. همچنین برای ایمپلنت های فوری بهتر است از ایمپلنت های سوئیسی استفاده کنید، زیرا این ایمپلنت ها از نظر ثبات اولیه بسیار مناسب هستند.

همچنین اگر قصد انجام تعداد بالایی ایمپلنت را دارید و یا هزینه نهایی درمان برای شما اهمیت زیادی دارد و می خواهید در کنار هزینه مناسب، کیفیت بالایی دریافت کنید بهتر است از ایمپلنت های کره ای استفاده کنید.

بهترین ایمپلنت های کره ای و سوئیسی

در این قسمت قصد داریم بهترین و برند های معتبر هر کشور را برای شما شرح دهیم.

بهترین ایمپلنت های کره ای و سوئیسی

بهترین ایمپلنت های کره ای

  1. بایوتم : ایمپلنت کره ای بایوتم در سال 2006 تاسیس شد و دارای مجوز fda و ce می باشد.
  2. اوستم : ایمپلنت کره ای اوستم در سال 2006 تاسیس و دارای یک کارخانه تولیدی در آمریکا نیز می باشد. این شرکت دارای مجوز fda و ce می باشد.
  3. مگاژن : ایمپلنت کره ای مگاژن از ایمپلنت های با کیفیت کره ای می باشد و در سال 2002 تاسیس شده و دارای مجوزه های ce و fda می باشد.
  4. دیو : ایمپلنت دیو نیز در سال 2002 تاسیس شد و مجوز های ce و fda می باشد و در سال 2011 ایمپلنت های با کیفیت و محبوب uf خود را معرفی کرد.
  5. اوست : ایمپلنت کره ای اوست از ایمپلنت با کیفیت و هزینه مناسب کره ای می باشد.

بهترین ایمپلنت های سوئیسی

  1. اشترومن : ایمپلنت اشترومن به عنوان بهترین ایمپلنت دنیا شناخته می شود و ایمپلنت های سوئیسی بخشی از شهرت خود را به این شرکت مدیون می باشد. این شرکت در سال 1954 تاسیس و در سال 1974 اولین ایمپلنت تک مرحله رونمایی کرد.
  2. اس پی ای : ایمپلنت spi یکی از محصولات شرکت thommen medical می باشد و این ایمپلنت ها دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.
  3. آیرس : ایمپلنت آیرس در سال 1994 تاسیس شده و از ایمپلنت های باکیفیت و هزینه مناسب سوئیسی می باشد.
  4. نئودنت ( سوئیس برزیل ) : ایمپلنت نئودنت در سال 1993 تاسیس و در سال 2012 توسط اشترومن خریداری شده است. این شرکت در کنار همکاری با اشترومن و تیم تحقیقاتی خود ایمپلنت های با کیفیتی تولید می کند.

برای انجام ایمپلنت کره ای یا سوئیسی چه کاری باید انجام دهم ؟

اگر قصد انجام ایمپلنت کره ای یا سوئیسی را دارید و در انتخاب بین آنها سردرگم شده اید، به شما پیشنهاد می کنیم تا از مشاوره رایگان تخصصی روشا استفاده فرمایید. همچنین در کلینیک دندانپزشکی روشا می توانید به تنوع برند های زیادی اعم از ایمپلنت های کره ای، سوئیسی، آمریکایی، فرانسوی، برزیلی و ….. دسترسی داشته باشید و بتوانید بین آنها انتخاب فرمایید.

همچنین اگر قصد انجام ایمپلنت را دارید و از نظر بودجه کمی مشکل دارید، میتوانید هزینه ایمپلنت دندان خود را به صورت اقساط بلند مدت بدون سود پرداخت فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از صفحه زیر دیدن فرمایید.

قیمت ایمپلنت دندان

پرسش و پاسخ ایمپلنت سوئیسی یا کره ای

طول عمر ایمپلنت سوئیسی بیشتر است یا کره ای ؟

معمولا ایمپلنت های سوئیسی تکنولوژی و متریال با کیفیت بالایی در ساخت آنها استفاده شده است و انتظار می رود که به همین علت طول عمر ایمپلنت های سوئیسی بیشتر از ایمپلنت های کره ای باشد.

ایمپلنت کره ای به صرفه تر می باشد یا سوئیسی ؟

ایمپلنت های کره ای به علت داشتن هزینه ای مناسب به نسبت رقبای اروپایی خود محبوب هستند و به همین علت می توان گفت ایمپلنت کرذه ای به صرفه تر ایمپلنت سوئیسی می باشد.