انواع بیماری‌های ناخن
برخی از تغییرات در ناخن‌های شما به دلیل شرایط پزشکی است که باید به آن‌ها توجه کنید. در صورت مشاهده هر یک از این علائم زیر به پزشک مراجعه کنید:

تغییر رنگ کلی ناخن مانند زردی ناخن، ایجاد خطوط طولی مانند خطوط سفید عمودی یا خطوط تیره بر روی ناخن و یا ایجاد انواع لکه روی آن‌،تغییر در شکل ناخن مانند چماقی شدن ناخن، ناخن قاشقی و ایجاد حفره در ناخن،تغییر در ضخامت ناخن،شکنندگی ناخن.
خونریزی در اطراف ناخن‌ها،تورم یا قرمزی در اطراف ناخن‌ها،درد ناخن‌ها یا اطراف آن‌ها،جدا شدن ناخن از بستر،این تغییرات ناخنها می‌تواند به دلیل شرایط مختلف ایجاد شود، از جمله مواردی که در زیر توضیح می‌دهیم.همانطور که جدول زیر نشان داده شده است برخی از تغییر رنگ‌ها می‌توانند نشانه هشداردهنده بیماری خاصی باشند.

بیماری یا مشکلات سلامتی دیگر تغییر رنگ،اکسیژن کافی در جریان خون شما وجود ندارد ناخن‌های آبی،بیماری کبد یا دیابت ناخن‌های سفید،کم‌خونی ناخن‌های رنگ‌پریده،بیماری کلیوی ناخن‌های نیمه‌صورتی، نیمه‌سفید،بیماری ریه، آرتریت روماتوئید یا عفونت ناخن ناخن‌های زرد،اگر میزان رشد ناخن‌های شما کم و زرد و ضخیم شده باشند، ممکن است در اثر مصرف لاک یا دخانیات زیاد باشد.