در پی انتشار عکسی منتسب به کارکنان سکوی برخط طاقچه که در آن تعدادی از خانم‌ها بدون روسری حضور دارند، واکنش‌هایی نسبت به این سکو ایجاد شده است.

هنوز مدیران طاقچه به انتشار این عکس واکنش رسمی نشان نداده‌اند؛ اما آن‌طور که گفته می‌شود عکسی که در فضای مجازی دست‌به‌دست شده است،مربوط به دورهمی خداحافظی یکی از کارمندان سابق این مجموعه از محل کار خود است. گفته شده این عکس در آخرین روز کاری این شخص به همراه بعضی از همکاران او و همچنین برخی کارمندانی که سابقه‌ی دوستی با او را داشته‌اند ثبت شده است.

یکی از حاضران در این عکس گفت که این افراد بعد از ساعت کاری دور هم جمع شده‌اند و به یاد روزهای همکاری، عکسی خارج از فضای اداری دفتر طاقچه گرفته‌اند. وی می گوید به همین دلیل، لوگوی طاقچه که روی دیوار بیرونی نقش بسته است، در عکس پیداست.

برخورد مراجع قانونی با طاقچه
در پی همه این اتفاقات؛ کسب اطلاع خبرنگار ایبنا حاکی از این است که مراجع قانونی به ماجرا ورود کرده‌اند. شواهد نشان می دهد مدیران ارشد این سکو به مراجع ذیربط احضار شده‌اند.

این ماجرا بیش از هرچیز حساسیت درباره رعایت قوانین کشور، لزوم احترام به حجاب به خصوص در فضاهای فرهنگی را بیش از پیش نمایان می‌کند. ثبت و انتشار چنین تصاویر شائبه برانگیزی که افکار عمومی را خدشه دار می‌کند و عدم توضیح و تبیین موضوع برای جامعه، مسئله‌ای است که عدم توجه به آن می‌تواند هر آن مشکل تازه‌ای برای کسب و کارها ایجاد کند و ورود نهادهای نظارتی قانونی به آن لاجرم و ضروری است. به همین دلیل لازم است با رعایت قوانین در فضای داخلی و نظارت بر رفتار کارکنان موسسات و شرکت‌ها از وقوع مجدد این رخدادها جلوگیری کرد و در صورت وقوع خارج از اراده، با احترام به افکار عمومی، به موقع نسبت به توضیح و تبیین و اتخاذ موضع صحیح و قانونی اقدام کرد.