گروهی از اینفلوئنسرهای آلمانی یک مجسمه ۱۵۰ساله را در شمال ایتالیا سرنگون و آسیب‌های جدی به آن وارد کردند.

به نقل از یورونیوز، این مجسمه تاریخی که ارزش آن حدودا ۲۰۰ هزار یورو تخمین زده می‌شود. از سوی یک گروه ۱۷ نفره از اینفلوئنسرهای آلمانی که برای عکاسی به ویلایی در شمال ایتالیا در شهر ویجیو رفته بودند آسیب دیده است، این مجسمه ارزشمند به نام «دومینا» که اثر هنرمند مشهور ایتالیایی، انریکو بوتی است در ویلا آلسئو در شهر ویجیو قرار دارد،برونو گلفرینی، مدیر ویلا آلسئو در این رابطه به خبرگزاری رویترز می‌گوید:«دو نفر از این گروه برای در آغوش گرفتن دومینا وارد فواره شدند و از مجسمه بالا رفتند. دو نفر دیگر هم با چوب مجسمه را هل دادند که در نهایت این مجسمه ۱ متر و ۷۰ سانتیمتری به زمین خورد.»

شکایت از آلمانی‌ها
گلفرینی اضافه کرده که از تمام ۱۷ گردشگر آلمانی که در این ویلا، اتاق اجاره کرده بودند، به پلیس شکایت کرده است، این گردشگران آلمانی روز دوشنبه ایتالیا را ترک کردند. تصاویر مربوط به آسیب دیدن این مجسمه و تخریب‌های اینفلوئنسرهای آلمانی در دوربین‌های مدار بسته این مجموعه ضبط شده است، گلفرینی می‌گوید به دلیل اینکه بیشتر آسیب به کاشی‌های فواره وارد شده، تعمیر آن دشوارتر خواهد بود.

او در ادامه افزود: «دومینا به نوعی یک زن بود که از ویلا محافظت می‌کرد اما این افراد نادان با کارهای احمقانه‌شان به این مجسمه آسیب زدند.»

مردم در ایتالیا نسبت به آثار تاریخی و باستانی خود بسیار حساس هستند و هیچ گونه تخریب و یا خرابکاری در قبال این آثار را بر نمی‌تابند، پیش از این در ماه ژوئن پس از آنکه یک گردشگر انگلیسی روی دیوار کلوسئو یادگاری نوشته بود، خشم ایتالیایی‌ها را برانگیخته بود، در روزهای آتی احتمالا اخبار بیشتری در خصوص این اینفلوئنسرهای آلمانی که این تخریب را به جا گذاشته‌اند منتشر خواهد شد.