شوگا عضو محبوب گروه موفق بی تی اس پس از به پایان رساندن تور جدید و مستق خود آماده آغاز خدمت سربازی خود در کره جنوبی می‌شود!

شوگا آیدل 30 ساله تنها یک روز پس از به پایان رسیدن تور جهانی او به نام «آگوست دی» منتشر شده است، شوگا از گروه بی تی اس قرار است خدمت سربازی اجباری کره جنوبی را آغاز کند. کمپانی موسیقی بیگ هیت در بیانیه‌ خود درباره این خبر نوشت: «ما می‌خواهیم به طرفداران خود اطلاع دهیم که شوگا با ثبت درخواست برای پایان دادن به تعویق سربازی خود، روند ثبت نام سربازی را آغاز کرده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما از شما تقاضای ادامه محبت و حمایت از شوگا تا پایان خدمت سربازی و بازگشت سالمش را داریم. شرکت ما برای حمایت از هنرمندمان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.»

این اعلامیه تنها یک روز پس از آن منتشر می‌شود که این رپر/خواننده/ترانه‌سرا کی‌پاپ به تور «آگوست دی» پایان داد. این تور پس از انتشار آلبوم مستقل او به نام «دی-دِی» آغاز شد.

او تور خود را با سه نمایش از 4 تا 6 آگوست در سئول به پایان رساند.

شوگا روند ثبت نام سربازی خود را آغاز کرد!
آقای آیدل در آخرین کنسرت خود به صورت غیرمستقیم به خدمت سربازی خود اشاره کرد و گفت: «اگر بگویم به زودی اتفاق می‌اتد، دروغ است. بیایید در سال 2025 یکدیگر را ببینیم. خوب؟ لطفا کمی صبر کنید. 2025. پس می بینمتان!»

طبق قوانین کره جنوبی، همه مردان توانمند 18 تا 28 ساله باید بین 18 تا 21 ماه در ارتش خدمت کنند. دولت کره برای ورزشکاران، نوازندگان کلاسیک و سنتی، و رقصندگان باله و سایر رقصندگان در صورتی که جوایز برتر و ویژه‌ای دریافت کرده باشند و سطح اعتبار مشخصی داشته باشند، معافیت‌های ویژه‌ای قائل می‌شود. ستاره‌های کی‌پاپ و دیگر هنرمندان مشمول چنین امتیازاتی نیستند!

با این حال، در سال 2020 مجلس ملی کره جنوبی قانون خدمات نظامی خود را تغییر داد. در نتیجه اعضای گروه بی تی اس توانستند پیوستن به ارتش را تا 30 سالگی به تعویق بیندازند، جین که در اواخر سال 2022 وارد ارتش شد، اولین عضو بی تی اس بود که به ارتش کره جنوبی پیوست. در ماه آوریل، جی هوپ 29 ساله، دومین عضوی بود که روند ثبت نام در ارتش را آغاز کرد، این گروه سال گذشته اعلام کرد که اعضای بی تی اس مشتاقانه منتظر هستند تا دوباره به عنوان یک گروه در حدود سال 2025 پس از خدمت خود گرد هم آیند.