مرگ بازیکن تیم نوجوانان در آبادان بر اثر گرمای شدید، فوتبال ایران را برای چند روز تحت تاثیر قرار داد.

خرداد ماه بود که خبر به کما رفتن حسام‌ نژادیوسفی، بازیکن تیم فوتبال نوجوانان کیانوش آبادان را منتشر کردیم. بازیکنی که در جریان بازی تیمش در بازی‌های استانی به دلیل گرمای شدید از حال رفت و بعد از آن در حالت کما و با ضریب هوشی کم و در بیمارستان اهواز بستری شد اما متاسفانه در حوالی بامداد جمعه جانش را از دست داد، بعد از خبر فوت حسام با پدر او تماس بر قرار شد که توان صحبت نداشت و یکی از اعضای خانواده در پاسخ خبرنگار «اعتماد» گفت بهتر است چند روز دیگر که حال وی کمی بهتر شد تماس بگیرید. پس از آن با مربی فرزند فوت شده آنها تماس گرفته شد تا شاید حرفی‌ یا گلایه و شکایتی داشته باشد، عبادی که در زمان بستری شدن شاگردش خانواده او را تنها نگذاشت در پاسخ به خبرنگار «اعتماد» درباره لحظه فوت حسام گفت: حدود ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد جمعه این اتفاق رخ داد. ضریب هوشیاری او روی ۲ تا ۳ بود و بالا نرفت. من یک روز در میان می‌رفتم بیمارستان. وقتی جمعه رفتم دیدم خلوت است. از یکی از اعضای خانواده‌اش پرسیدم گفت تمام کرده است.

عبادی با گلایه از وضعیت بیمارستان افزود: یک دکتر را می‌خواستیم پیدا کنیم گفتند هر ۶ ماه خارج است. رفتم پیش دکترش که متخصص است وقتی پرونده را دید گفت هرجا می‌خواهید بفرستید اما کار این آقا تمام است! به او گفتم نه عکسی گرفتند و نه آزمایشی و فقط در آبادان یک بار عکس گرفتند، هر دکتری با یک نگاه می‌گوید ‌کارش تمام است! خب کجا تشخیص می‌دهید؟ وقتی نه آزمایش گرفتید و نه عکس از مغزش؟ گفت نگرفتند؟ گفتم نه! تازه نامه نوشت بگیرند. باز هم نگرفتند و گفتند می‌ترسیم او را جابه‌جا کنیم! اینجا پول هم نه اگر آشنا داشته دارید مریضت خوب می‌شود و همه دکترها می‌آیند.

عبادی با اشاره به شغل پدر حسام افزود: پدر او راننده تاکسی است. می‌گفت اگر پول می‌خواهید وسایل خانه‌ام را می‌فروشم و می‌دهم فقط زنده بماند. وی درباره علت مرگ حسام به «اعتماد» گفت: چیزی نگفتند. معلوم نیست چیزی خورده یا نه. هیچی نگفتند.

عبادی درباره شکایت احتمالی نژادیوسفی گفت: اگر خواستند شکایت کنند احتمالا هیات فوتبال زیر سوال می‌رود که چرا ساعت ۵ بازی برگزار کردند اما آمبولانس نبود؟سال‌هاست تیم دادیم و در مسابقات شرکت می‌کنیم تا حالا آمبولانس ندیدیم! شما ببینید صنعت نفت ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شب بازی کردند مگر ما فرق می‌کنیم؟ تازه آنها پول می‌گیرند و ما بی‌پول. دیدید که تهرانی‌ها آمدند شهر ما اما این بازیکنان صنعت نفت بریده بودند و ۳ تا گل خوردند آن وقت بازی ما را توی گرما برگزار می‌کنند.