هیچ چیزی بیشتر از یک برگذاری مهمانی بدون نقص لذت‌بخش‌تر نمی‌باشد! برای برگذار یک مهمانی عالی شما به چندین مدل غذای ساده و خوشمزه نیاز دارید که ممکن است انتخاب کردن بهترین غذاها برای شما مقداری سخت و گیج کننده باشد. مهم نیست که مهمان‌های شما افراد خودمانی و نزدیک مثل اعضای خانواده باشد یا همکاران و مهمان‌های رسمی، هر شخصی از خوردن غذاهای خوشمزه و جذاب لذت خواهد برد. غذاهای مناسب مهمانی معمولا در اشکال کوچک‌‌تری آماده و سرو می‌شوند تا برای مصرف کردن راحت‌تر باشند اما بدون توجه به اندازه، آنها همچنان سرشار از طعم هستند!

ما در این مطلب لیستی از بهترین غذاهای مهمانی را برای شما عزیزان معرفی می‌کنیم که با دستور پخت آنها همراه شده‌اند. با ما همراه باشید!

گوشت قلقلی

گوشت قلقلی یا Meatballs یک غذای خوشمزه از کشور ایتالیا است که در اکثر مهمانی‌ها از آن استفاده می‌شود. گوشت قلقلی سک غذای ساده و راحت است که در کمترین زمان آماده سرو می‌شود و شما می‌توانید در کنار درست کردن آنها به بقیه فعالیت‌های آماده کردن مهمانی خود بپردازید! گوشت قلقلی از گوشت چرخ کرده گوسفندی درست می‌شود که آبدار و خوشمزه است. در گاهی موارد برخی‌ها آن را با گوشت چرخ کرده مرغ نیز درست می‌کنند که آن را خوش طعم و متفاوت می‌کند.

این غذای خوش مزه با مقداری پنیر پارمیزان و ادویه‌های ایتالیایی نیز همراه می‌شود که طعم غیر تکراری و بی‌نظیری را به آن می‌دهد که هرکسی از خوردن آنها سیر نمی‌شود! شما همین حالا می‌توانید مواد مورد نظر برای پخت گوشت قلقلی و بقیه غذاهای مهمانی را از سوپرمارکت آنلاین دیجی‌کالا خریداری کنید و در کمترین ساعت درب منزل خود تحویل بگیرید.

سیب زمینی سوخاری با پوست

سیب زمینی سوخاری با پوست یا Potato skins از ترکیب سیب زمینی تکه شده از وسط، سوسیس ساده یا پنیری و پنیر خامه‌ای تشکیل شده که به خوبی پخته و نرم می‌شود. این غذای خوشمزه و اشتها آور بسیار راحت و سریع است و می‌تواند طعمی تکرار نشدی را از خود در دهان همه مهمان‌ها به جا بگذارد! این غذا یکی از بهترین غذاهای مهمانی است که همه را عاشق خود می‌کند و به مهمانی شما هیجان تازه‌ای را تزریق می‌کند. ترکیب سیب زمینی با پوست سوخاری شده، سوسیس‌های پنیری خوش طعم و آبدار، پنیر خامه‌ای و سیب زمینی نرم طعم بی‌تظیری را می‌سازد که برای هرکسی جدید و جذاب است و مهمان‌ها از خوذدن آنها سیر نمی‌شوند!

آماده کردن این غذا به شدت ساده و راحت است. شما باید تمامی مواد را به تکه سیب زمینی خود اضافه کنید و بقیه کار را به فر خود بسپارید! بعد از پخته شدن سیب زمینی، شما می‌توانید ادویه‌های مختلف را همراه با مقداری خامه ترش همراه کنید و از طعم حذاب این غذا بیشترین لذت را ببرید.

مرغ سوخاری

هر مهمانی خوب و جشن باید مرغ سوخاری را جزئی از غذاهای خود داشته باشد! ممکن نیست که یک مهمانی یا جشن بدون حضور مرغ سوخاری برگذار شود. مرغ سوخاری دارای طعم بی نظیری است و گوشت مرغ از بیرون سطحی ترد و سخت دارد و از درون دارای طعم بی نظیر و سطحی نرم است که دهان هرکسی را آب می‌اندازد! ممکن نیست که یک ظرف بزرگ از مرغ سوخاری در مهمانی بیشتر از پنج دقیقه دوام بیاورد. و این به دلیل محبوبیت زیاد این غذا و خوشمزگی آن است. آماده کردن و پختن این غذای جذاب آسان و سریع است و همه را عاشق خود می‌کند.

تنها کافی است که تکه‌های بدون استخوان مرغ را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید و در آب لیمو، زعفران و ادویه‌های مختلف به مدت سه ساعت در یخچال قرار دهید تا مرغ شما به خوبی طعم‌دار شود. پس از طعم‌دار شدن مرغ، آرد خود را با ادویه‌های مختلف ترکیب کنید و برای یک بار آن‌ها را با آرد ترکیب کنید و سپس آنها را در تخم مرغ همزده شده قرار دهید و برای بار دوم آنها را در آرد فرو ببرید. برای پنج تا هفت دقیقه تکه‌های مرغ خود را در روغن داغ سرخ کنید تا غذای شما آماده شود.

کیک برونی

هر مهمانی و جشن نیاز به یک دسر شیرین و محبوب دارد! کیک برونی برای هر کسی جذاب و خوشمزه است و مهمان‌های شما بدون شک از داشتن این کیک خوشمزه در لیست غذاهای مهمانی شما تشکر خواهند کرد. دستورپخت‌های بسیار زیادی برای پخت کیک برونی موجود است اما کدام یک از همه بهتر است؟ برای پخت یک کیک برونی خوشمزه شما نیاز دارید که مقدار شکر و شیرینی آن را تنظیم کنید تا شیرینی آن دل مهمان‌های شما را نزند و آنها از خوردن این کیک خوشمزه لذت ببرند! ترد بودن کناره‌ها و نرم بودن درون این کیک همان چیزی است که کیک برونی را پرطرفدار در بین همگی کرده است.

برای پختن یک کیک برونی بی‌نظیر تنها کافی است که مواد از قبل آماده شده آن را خریداری کنید و با پیروی کردن از دستورپخت ذکر شده بر روی جعبه، این کیک خوشمزه را آماده کنید.

ژله‌های کوچک لیوانی

ممکن نیست که کسی از دسرهای ژله‌ای کوچک خوشش نیاید! این دسر ساده و خوشمزه در کمترین زمان آماده می‌شود و مهمان‌های شما از خوردن آنها لذت خواهند برد. برای آماده کردن این دسر ساده، تنها لازم است که شما ژله‌ها را با طعم‌های مختلف آماده کنید و در ظرف‌های کوچک بریزید تا خود را بگیرند. همچنین شما می‌توانید مقداری خلاق‌ار باشید و در صورت داشتن وقت کافی، ژله‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید و یا از قالب‌های شکلی برای آماده کردن آنها استفاده کنید.

کلام آخر

ما در این مطلب سعی داشتیم که تعدادی از بهترین و محبوب‌ترین غذاها و دسرهای مهمانی را به شما معرفی کنیم که در کمترین زمان آماده می‌شوند و مهمان‌ها از آنها لذت می‌برند. در صورت نیاز، شما می‌توانید دستورپخت مخصوص خود را با جابه‌جا کردن مواد تشکیل دهنده این غذاها بسازید تا مهمان‌های شما از تنوع و خوشمزگی غذاهای مهمانی شما شگفت‌زده شوند! توجه داشته باشید که اندازه این غذاها باید تا حد ممکن کوچک باشند چراکه مهمان‌ها معمولا از امتحان کردن همه غذاها بیشتر لذت می‌برند و خوردن آنها در هنگام جشن گرفتن نیز راحت‌تر است! از همراهی شما با ما متشکریم و امیدواریم که این مطلب به شما برای انتخاب کردن غذاهای مهمانی خود کمک کرده باشد.

 

نویسنده: امیرحسین نظری