بینی گوشتی یکی از غالب‌ترین فرم‌های بینی در میان مردم است. این بینی به دلیل شکل پهنی که دارد در زیبایی فرد بسیار تاثیرگذار است. این موضوع باعث شده تا در جامعه تقاضا برای جراحی بینی گوشتی، بسیار زیاد باشد. اما جراحی بینی گوشتی به دلیل ماهیتی که این مدل از بینی دارد، چالش‌های مخصوص به خود را دارد. اگر شما نیز به دنبال اطلاعاتی در مورد جراحی بینی گوشتی در اهواز هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

انواع شکل‌های بینی به طور کلی ساختار یکسانی دارند اما در هر کدام از این فرم‌ها تفاوت‌هایی جزئی با یکدیگر دارند. به عنوان مثال بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و از سویی دارای ساختار استخوانی و غضروفی ضعیف است. ساختار غضروفی ضعیف در بینی‌های گوشتی یک نقطه ضعف محسوب می‌شوند و کار پزشک را برای جراحی بینی گوشتی سخت می‌کنند. پزشک در جراحی این مدل از بینی غالباً سعی بر این دارد تا با پیوند غضروف و تقویت بافت غضروفی بینی به حفظ شکل جدید بینی کمک کند.

از سویی دیگر پوست ضخیم بینی گوشتی و غدد چربی فراوانی که بر روی آن قرار دارد، موجب می‌شوند تا تغییرات ایجاد شده بر روی ساختار بینی، به اندازه کافی به چشم نیایند! پزشک متخصص برای رفع این مشکل باید به روشی ماهرانه نسبت به نازک کردن پوست بینی گوشتی اقدام کند. اگر در عمل بینی گوشتی در اهواز، پزشک متخصص به این نکات توجه نداشته باشد احتمالاً پس از مدتی شاهد برگشت فرم بینی خواهیم بود! به همین دلیل است که مراجعه به یک پزشک متخصص و حاذق در زمینه جراحی بینی گوشتی از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر به دنبال یک پزشک خوب برای جراحی بینی گوشتی در اهواز هستید، می‌توانید از مشاوره و خدمات دکتر حسین ختمی بهره ببرید. (مشاوره جراحی بینی گوشتی در اهواز)

داوطلبین مناسب برای جراحی بینی گوشتی

یکی از اصلی‌ترین سوالات در زمینه جراحی بینی گوشتی این است که چه کسانی برای انجام این جراحی، داوطلب مناسبی هستند؟! جراحی بینی گوشتی ممکن است به دلیل درمان یک بیماری تنفسی و یا شکستگی صورت بگیرد. در این صورت توصیه می‌کنیم که از یک پزشک حاذق و توانا در این زمینه مشورت گرفته و سپس نسبت به انجام جراحی اقدام کنید.

جراحی بینی گوشتی همچنین می‌تواند به دلایل مربوط به زیبایی انجام شود. در صورتی که شخصی از فرم بینی گوشتی خود ناراضی باشد و فرم بینی او در سطح اعتماد به نفسش تاثیر بگذارد، جراحی به عنوان یک گزینه در نظر گرفته می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که شرایط عمومی و روحی بیمار دو معیاری هستند که باید از سوی پزشک معالج در نظر گرفته شوند. در صورتی که جراحی بینی گوشتی برای سلامت فرد مضر نباشد، پزشک نسبت به انجام این جراحی اقدام می‌کند.

در جراحی بینی گوشتی از چه تکنیک هایی استفاده می شود؟

جراحی بینی در اهواز به دو روش باز و بسته صورت می‌گیرد. پزشک معالج بسته به تغییرات لازم و شرایط جسمی بیمار، یکی از این دو روش را برای انجام جراحی انتخاب می‌کند. البته باید توجه داشته باشید که هر یک از این روش‌های جراحی، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند که در زیر به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

جراحی بینی گوشتی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز، پزشک برش‌هایی را در اطراف سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند تا دسترسی خوبی به استخوان و غضروف بینی داشته باشد. در این روش جراحی، پزشک دامنه حرکتی وسیعی را در اختیار دارد و به راحتی می‌تواند تغییرات مورد نیاز را بر روی ساختار بینی فرد پیاده کند. همین موضوع باعث محبوبیت روش جراحی باز در میان پزشکان شده است. علاوه بر این موضوع در این روش، پزشک می‌تواند نسبت به حل مشکلات تنفسی بیمار نیز اقدام کند.

جراحی بینی گوشتی به روش باز معایب خاص خود را نیز دارد. به عنوان مثال دوران نقاهت این جراحی طولانی‌تر است و یا جای بخیه برش‌ها ممکن است تا مدتی بر روی بینی فرد دیده شوند. این موارد بسته به مهارت پزشک می‌تواند کم‌رنگ‌تر یا پررنگ‌تر باشد. اگر به دنبال یک پزشک حاذق برای عمل بینی گوشتی در اهواز هستید، پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره و خدمات دکتر حسین ختمی بهره ببرید.

جراحی بینی گوشتی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته معمولاً زمانی صورت می‌گیرد که تغییرات مورد نظر بسیار جزئی و هدف از جراحی فقط بهبود زیبایی بینی است. در این روش جراحی، پزشک چند برش کوچک در داخل بینی ایجاد می‌کند و از این طریق تغییرات لازم را اعمال می‌کند. این روش جراحی دوران نقاهت کوتاه‌تری دارد و جای زخمی بر روی بینی بیمار برجای نمی‌گذارد.

تفاوت جراحی بینی گوشتی در آقایان و خانم ها

آناتومی بینی در مردان و زنان به صورت کلی، یکسان است. تنها تفاوت‌هایی جزئی در ساختار بینی این دو جنسیت وجود دارد. البته این تفاوت‌های جزئی نکاتی هستند که باید از سوی یک پزشک حاذق و توانا در نظر گرفته شوند چرا که در نتیجه جراحی بسیار موثر هستند. پوست بینی مردان نسبت به زنان ضخیم‌تر است و پزشک باید به این مورد توجه ویژه‌ای داشته باشد.

از سوی دیگر این مدل بینی است که پزشک باید با توجه به جنسیت و سلیقه بیمار، او را راهنمایی کند. به عنوان مثال مدل بینی فانتزی و عروسکی در میان زنان از محبوبیت بالایی برخوردار است و در مقابل، مردان مدل بینی طبیعی را بیشتر ترجیح می‌دهند.

برگشت پذیری جراحی بینی گوشتی

برگشت‌پذیری جراحی بینی گوشتی یکی از مهم‌ترین مسائل در جراحی این مدل از بینی است. در گذشته این اتفاق برای بسیاری از افراد رخ می‌داد چراکه بخش عمده بینی گوشتی از پوست تشکیل شده است و غضروف نقش ضعیفی در آن دارد. اما باید گفت که امروزه این مشکل برطرف شده است.

پزشکان متخصص امروزه در جراحی بینی گوشتی نسبت به تقویت ساختار غضروفی بینی اقدام می‌کنند. با تقویت ساختار غضروفی بینی گوشتی می‌توان شکل‌دهی به بینی را به شکل پایدارتری انجام داد و بینی پس از جراحی نیز فرم خود را اصلاح کند. در حقیقت پزشکان با جابجایی غضروف از تیغه میانی بینی یا همان سپتوم به نوک بینی، مشکل برگشت‌پذیری جراحی بینی گوشتی را حل کرده‌اند. اگر به دنبال پزشکی حاذق و توانا برای جراحی بینی گوشتی در اهواز هستید، به نوعی که این جراحی خطر برگشت‌پذیری نداشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات دکتر حسین ختمی بهره ببرید.

سوالات متداول

چه محدوده سنی برای انجام جراحی بینی گوشتی مناسب است؟

نکته مهم در انجام جراحی بینی گوشتی این است که شما محدوده سنی رشد را گذرانده باشید. معمولاً رشد بینی از 20-18 سالگی به بعد متوقف می‌شود.

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

هزینه جراحی بینی گوشتی به دستمزد پزشک، میزان تغییرات لازم، هزینه‌های بیمارستان و … بستگی دارد. به عبارتی هزینه این جراحی از فردی به فرد دیگر متغییر است.

آیا جراحی بینی گوشتی با لیزر امکان‌پذیر است؟

لیزر تنها می‌تواند برای رفع مشکلات پوستی و یا نازک‌تر کردن پوست بینی مفید باشد. به عبارتی شکل‌دهی به استخوان و غضروف بینی با لیزر امکان‌پذیر نیست و جراحی بینی گوشتی با لیزر صرفاً یک شعار تبلیغاتی‌ست.

آیا جایگزینی برای جراحی بینی گوشتی وجود دارد؟

بسیاری از افراد به دنبال روش‌های کم تهاجم‌تر برای رفع ایرادات بینی گوشتی خود هستند. این افراد می‌توانند از روش‌های جدیدی همچون تزریق فیلر و ژل برای شکل‌دهی به بینی گوشتی خود استفاده کنند. اما آشکار است که این روش‌ها برای ایجاد تغییرات جزئی مناسب است. از سویی دیگر اگر به دنبال کوچک‌کردن بینی گوشتی خود هستید، تزریق ژل و فیلر چاره کار شما نیست!