329587_701

 این نوزادان از سه‌ ماهگی در زمان بارداری مادر، تحت مراقبت بودند. هر دو نوزاد پسر هستند و حالشان مساعد است.

دوقلوهای به‌هم چسبیده لامردی صبح امروز در یک عمل ۳ساعته در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت از یکدیگر جدا شدند.

مهدی جعفری، پدر دو قلوهای به‌هم چسبیده لامردی، در گفت‌وگو با  خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار کرد: رضا و محمد 6ماهه هستند و از لحظه تولد در ناحیه جناغ سینه تا بالای ناف به هم چسبیده بودند که البته تمامی اعضای درون بدن آنها جدا بود و عضو به هم چسبیده آنان کبد بود.

وی گفت: رضا و محمد خوشبختانه امروز  پس از یک عمل سه‌ساعته توسط دکتر بهادر در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت از هم جدا شده اکنون در  آی.سی.یو. و در سلامت کامل به سر می‌برند.

جعفری افزود: به‌دلیل سنگینی عمل و اینکه پوست بدن رضا و محمد کاملاً بسته نشده به‌احتمال زیاد حدود 2 تا 3 هفته در بیمارستان و تحت نظر هستند و پس از آن مرخص می‌شوند.

وی با تشکر از پرسنل بیمارستان نمازی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مسئولان شهرستان لامرد خاطرنشان کرد: بسیار خوشحال و خرسندم و بهترین آرزوی هر پدری سلامت فرزندانش است.

جعفری این موفقیت را به همسرش خانم وحیده عباسی تبریک گفته از تمام زحمات و صبوری‌های ایشان تشکر کرد.

علی بهادر، جراح این عمل نیز گفت: از آغاز تولد این نوزادان، پزشکان دانشگاه علوم پزشکی شیراز وضعیت نوزادان را به‌دقت مورد بررسی قرار داده و با توجه به وضعیت به هم چسبیدگی آنان، لازم بود مدتی برای اطمینان از موفقیت جداسازی زمان بگذرد.

بهادر با بیان اینکه پیش‌بینی برای موفقیت این عمل 90 درصد بود، افزود: این عمل با موافقت والدین دوقلوها امروز صبح با موفقیت انجام شد و این تجربه پیوند از جمله دست‌مایه‌های این عمل جداسازی و حاصل هم‌فکری تیم پیوند اعضای بیمارستان نمازی شیراز بوده است.