19 Tips To Improve Your Lean Bulk Diet

در این بخش می خواهیم  ۱۹  مورد را  جهت افزایش حجم عضلانی خالص برایتان  معرفی‌ کنیم.با رعایت این نکات مهم شما قادر خواهید بود عضله های بدون چربی داشته باشید

نکته ۱) تصمیم بگیرید که واقعا هدف شما چیست
با خود رو راست باشید و تصمیم بگیرید که آیا هدف شما از آمدن به باشگاه افزایش قدرت می‌باشد یا ساختن بدنی زیبا؟اکثر کسانی‌ که این مقاله را می‌خوانند به احتمال زیاد کسانی‌ هستند که خواهان داشتن بدنی عضلانی و بدون چربی‌ هستند.پس تصمیم خود را بگیرید.داشتن بدنی حجیم و بسیار قدرتمند یا بدنی عضلانی و بدون چربی‌.

نکته ۲) تمرکز خود را بیشتر روی عضلات بگذارید
گرچه افزایش قدرت جزو عوامل ضروری در عضله‌ سازی می‌باشد و هیچ برنامه ای‌ نباید خالی‌ از این فاکتور باشد اما افزایش قدرت به تنهایی نباید اولویت اول شما باشد.برای ساختن عضلاتی با کیفیت و بدون چربی‌ شما باید تمرکز خود را روی ساختن عضلات متمرکز کنید.افزایش قدرت نیز بسیار مهم است ولی‌ در این مورد در اولویت دوم قرار می‌گیرد.

نکته ۳) مد نظر قرار دادن کربوهیدرات ها
صحبت در مورد ساختن عضلاتی خالص بدون اشاره به کربوهیدرات‌ها کامل نمی‌باشد.به جای اینکه تمرکز خود را روی افزایش حداکثری وزن خود از هر طریقی بگذارید کربوهیدرات‌ها را فقط به عنوان یک منبع سوخت در نظر بگیرید.به کربوهیدرات‌ها باید به عنوان یک منبع برای جایگزینی انرژی از دست رفته نگاه کرد نه اینکه به وسیله آنها وزن خود را افزایش دهیم.میزان مصرف کربوهیدرات‌های خود را تحت نظر داشته باشید و بخش اعظمی از کربوهیدرات روزانه خود را حوالی ساعات تمرین خود مصرف کنید.تغذیه صحیح باعث میشود که بدن هنگام نیاز به انرژی به سراغ ذخایر چربی‌ برود.

نکته ۴) عبور از شرایط ناامید کننده دو هفته اول رژیم
در بسیاری از رژیم‌ها معمولا افراد در روز‌های ابتدایی شاهد کاهش وزن سریع و کاهش قدرت خود هستند.در این مورد ناامید نشوید.این اثرات جانبی موقت می‌باشد.از آنجایی که کربوهیدرات باعث جذب آب میشود کمبود آن در رژیم غذایی باعث از دست رفتن آب بدن میشود.این شرایط تا زمانی‌ که بدن دوباره بتواند تعادل خود را به دست آورد ادامه دارد و موقتی خواهد بود.معمولا بعد از یک یا دو هفته این شرایط را پشت سر خواهید گذاشت.

نکته ۵) تمرکز روی پروتئین
بر اساس استراتژی خیلی‌ از رژیم‌های موجود پروتئین همیشه در مرکز توجه این رژیم‌ها قرار دارد.آمینو اسید‌ها که واحد‌های تشکیل دهنده پروتئین‌ها هستند در تولید بافت‌های عضلانی جدید نقش مهمی‌ را ایفا میکنند.استفاده از غذا‌های پروتئینی در کنار مصرف پروتئین وی این اطمینان را به شما میدهد که تمام نیاز‌های خود مربوط به مصرف پروتئین را پوشش دهید.

نکته ۶) چربی‌‌ها دوست شما هستند
کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها میتواند اثرات منفی‌ نظیر عدم احساس سیری و کاهش انرژی را پی‌ داشته باشد.اینجاست که چربی‌‌ها میتوانند نجات بخش شما باشند.چربی‌‌ها نه تنها میتوانند جای کربوهیدرات‌ها را پر کنند بلکه به شما احساس سیری و انرژی کافی‌ را نیز خواهند داد.

نکته ۷) ایجاد تغییرات در انجام تمرینات
آیا تمرین شما هم این‌گونه است که یک ‌ست را انجام می‌دهید و کمی‌ استراحت می‌کنید و دوباره ‌ست دیگری را انجام می‌دهید و همینطور الی‌ آخر؟!اگر که اینطور می‌باشد پس بهتر است که این روش قدیمی‌ را رها کرده و چیز‌های جدید تر را نیز امتحان کنید.از انجام حرکات قدرتی‌، سوپر ‌ست ها، تکرار‌های بالا، تمرینات با فراوانی‌ زیاد و… بهره ببرید.هدف این است که شما از منطقه امن خود بیرون بیایید و برای ساختن عضلات خود تلاش بیشتری را انجام دهید.

نکته ۸) فیبر، فیبر، فیبر
دلیل اینکه اسم این ماده را سه بار گفتیم این بود که امروزه در اکثر رژیم‌های غذایی دیگر این ماده هیچ جایی ندارد.گرچه همه ما از مزایای آن آگاه هستیم ولی‌ هنگامی که ما در رژیم خود می‌خواهیم از کربوهیدرات کمتری استفاده کنیم فیبر‌ها میتوانند همانند چربی‌‌ها باعث احساس سیری در ما شوند.به علاوه ما برای هضم صحیح پروتئین‌ها نیاز به فیبر داریم.

نکته ۹) استفاده از سبزیجات
در کنار فیبر‌ها استفاده از سبزیجات جزو ضروریات یک رژیم غذایی عضله‌ ساز می‌باشد.استفاده از فیبر‌ها و ویتامین‌ها و مواد معدنی و سبزیجات راهی‌ بسیار مناسب برای عضله‌ سازی بدون چربی‌ می‌باشد.

نکته ۱۰) در محیط‌های با جو مثبت حضور داشته باشید
داشتن دوستان و خانواده در کنار خود میتواند تاثیر بسیار زیادی را در موفقیت شما داشته باشد.قرار گرفتن در کنار افرادی که با شما هم فکر هستند قدرت شما برای رسیدن به اهدافتان را بسیار افزایش میدهد.فردی را پیدا کنید که با شما هم هدف باشد سپس با همدیگر برنامه ریزی کرده و در این مسیر به یکدیگر کمک کنید.

نکته ۱۱) به عضلات خود تغذیه برسانید نه به چربی‌ ها
در هنگام شروع یک برنامه غذایی جدید شما باید این‌گونه فکر کنید که تغذیه صرفاً فقط به عنوان یک منبع سوخت رسانی به عضلات می‌باشد. اد کوان  .هر چقدر که بدن تفکیک شده تری داشته باشید مصرف غذا‌ها نیز بیشتر فرایند عضله‌ سازی شما را حمایت خواهد کرد و کمتر به عنوان چربی‌ ذخیره خواهد شد.این تفکر که عضله‌ سازی حتما باید همراه با به دست آوردن چربی‌ نیز باشد کاملا اشتباه می‌باشد.حقیقت این است که وقتی‌ بدن شما چربی‌ کمتری داشته باشد بدن دیگر نیاز ندارد که انرژی خود را برای سوزاندن چربی‌‌های اضافه به کار گیرد.

نکته ۱۲) استفاده از وعده‌های تقلبی
هیچکس نمیتواند برای همیشه یک رژیم غذایی ثابت داشته باشد.چون اگر به مدت زیاد از یک رژیم ثابت استفاده کنید متابولیسم شما برای حفظ انرژی سرعت خود را کند خواهد کرد.مصرف یک یا دو وعده تقلبی در هفته دوباره متابولیسم شما را افزایش میدهد.

نکته ۱۳) استفاده دوره ای‌ از کربوهیدرات ها
یکی‌ دیگر از بهترین راه‌ها برای افزایش سرعت دوباره متابولیسم استفاده از کربوهیدرات‌ها به صورت دوره ای‌ می‌باشد.یک روش ساده این است که شما در روز‌های تمرینی خود میتوانید از کربوهیدرات‌ها به میزان بالا یا متوسط استفاده کنید و در روز‌های بدون تمرین میتوانید از کربوهیدرات‌ها به میزان کم استفاده کنید.با این روش شما فقط از کربوهیدرات‌ها در هنگام نیاز استفاده خواهید کرد و مقدار آنها در زمان استراحت کاهش خواهد یافت.

نکته ۱۴) برای ایجاد تغییرات در آینده اطلاعات جلسات تمرینی خود را ثبت کنید
تمام اطلاعات شامل ‌ست ها، تکرار ها، وعده‌های غذایی و حالات خود را ثبت کنید.با این روش شما در آینده خواهید دید که چه میزان به اهداف خود رسیده‌اید و برای رسیدن به اهداف دیگر چه کار‌های دیگری باید انجام دهید.

نکته ۱۵) تمرینات هوازی را به برنامه خود اضافه کنید
اگر که هیچ نوع از تمرینات هوازی را انجام نمی‌دهید پس زمان آن رسیده است که این کار را انجام دهید.اگر این کار برای شما خسته کننده می‌باشد سعی‌ کنید از روش اینتروال استفاده کنید.ورزش‌های هوازی باعث از بین رفتن چربی‌‌های اضافه شده و در روند عضله‌ سازی شما هم هیچ تاثیر منفی‌ نمیگذارد.

نکته ۱۶) استفاده از آب به میزان کافی‌
این مورد در همه مقالات ذکر میشود ولی‌ کمتر کسی‌ آن را انجام میدهد.استفاده از آب همانند مصرف چربی‌‌ها و فیبر باعث احساس سیری شما در طول روز خواهد شد.به علاوه شما برای کارکرد صحیح سلول‌های ماهیچه ای‌ نیاز به مصرف آب به میزان کافی‌ دارید.

نکته ۱۷) بدن تفکیک شده تر بزرگتر به نظر می‌رسد
معمولا شما می‌بینید که افراد حجیمی که چربی‌ سوزی میکنند حتی بدن آنها بزرگتر از بدن دوران حجم جلوه می‌کند.این افراد ممکن است که حدود ۵۰ پوند از وزن خود کم کرده باشند ولی‌ باز هم بسیار حجیم به نظر می‌رسند.هنگامی که شما بدن خود را تفکیک می‌کنید گرچه در حقیقت از وزن شما کاسته میشود ولی‌ این را بدانید که به چشم دیگر افراد شما حجیم‌تر از قبل به نظر خواهید آمد!

نکته ۱۸) مطابق با هدف خود پیش بروید
وقتی‌ که هدف شما عضله‌ سازی بدون چربی‌ می‌باشد پس تمرین، تغذیه و استراحت شما نیز باید در همین راستا باشد.در این مسیر شما با موانع زیادی (فیزیکی‌ و ذهنی‌) مواجه خواهید شد و کسی‌ نمی‌گوید که این کار آسان می‌باشد.تمرکز خود را حفظ کنید و از رسیدن به اهداف خود غافل نشوید.

نکته ۱۹) اعتقاد به موفقیت
جدایی از اهدافی که برای خود طراحی کرده‌اید همیشه به کاری که انجام می‌دهید ایمان داشته باشید.باور داشته باشید که به اهداف خود خواهید رسید.هیچکس دیگر این کار را برای شما انجام نخواهد داد پس به خود ایمان داشته باشید.

منبع-http://edcoan.ir/