cancer
سرطان یک بیماری تهدید کننده زندگی است که هزاران نفر از مردم در هر سال به آن مبتلا می شوند. در حالی که چندین نفر از طریق  دارو، آزمایش و شیمی درمانی درمان شده است، بعضی ها هم شانس نداشته و جان خود را از دست می دهند. در طول این سالها، مردم به درمان های جایگزین، که درجات مختلفی  دارند می پردازند. یک فرم  درمان برای بیماران مبتلا به سرطان است  رژیم وگان است

رژیم وگان
رژیم وگان یک رژیم غذایی خامخواری است که در آن هر نوع مواد غذایی که پردازش میشود و غذا خوردن تنها  میوه ها، سبزیجات، دانه ها و آجیل های خام  است. برای اینکه  بیشتر موثر شود، رژیم غذایی باید  فقط از میوه ها و سبزیجات باشد، ، به منظور جلوگیری از آفت کش ها و حشره کش ها که معمولا در تمام محصولات ما اسپری می شود. همه محصولات لبنی، غلات، گوشت و تخم مرغ ممنوع است.

چگونه رژیم وگان کار می کند؟
رژیم وگان  شامل شکر و نمک و مواد شیمیایی مصنوعی مانند طعم، رنگ و شیرین کننده ها نیست. چون ارزش غذایی  مواد غذایی در طول پردازش را نابود میکند، و ویتامین های مصنوعی و مواد معدنی به غذا   اضافه شده است و سالم نیستند.

به طور مشابه،  در پخت و پز نیز تغییر ساختار آلی  مواد غذایی،آنزیم های موجود در آن  ارزش غذایی آن را کاهش میدهد. پخت و پز نیز سطح اسیدیته  مواد غذایی را بالا می برد، و  سخت تر  هضم می شود. از سوی دیگر، مواد مغذی موجود در میوه های خام، سبزیجات، دانه ها و آجیل از لحاظ جذب قوی می باشد. این بدان معنی است که گیاهان  ویتامین ها و مواد معدنی را خوب جذب میکند که  توسط انسان پردازش شده است. هنگامی که آنها پخته می شود، این ویتامین ها و مواد معدنی تغییر پیدا میکند

گوشت، لبنیات و غلات محصولات فرآوری شده هستند، چرا که  از طریق روش های مختلف قبل  ما می توانیم آنها را بخوریم. شیر پاستوریزه  بیشتر به اشکال دیگر مانند کره، پنیر، بستنی و روغن پردازش شده است سبب  رشد سلول های سرطانی می شوند،  از طریق دستگاه گوارش بسیار به آرامی حرکت می کند،. دانه ها شامل کربوهیدرات ها، یا شکر هستند، که منجر به افزایش تولید انسولین در بدن می شوند و در نتیجه افزایش وزن، مشکلات قلبی عروقی و دیابت را بوجود می آورند.

آیا رژیم وگان خام موثر می باشد؟
سرطان یک بیماری دشوار است که   از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حالی که چندین راه بالینی و غیر بالینی برای مقابله با سرطان وجود دارد، میزان موفقیت آنها متفاوت است. این رژیم غذایی  برای برخی افراد کار کرده و و برای برخی موثر نیست، اما  راه حل ممکن است که افراد مبتلا به سرطان می تواندبه عنوان یک درمان به خودی خود، یا در ارتباط با درمان های دیگر موثر باشد. این رژیم غذایی همچنین به عنوان یک راه برای جلوگیری از سرطان توصیه می شود.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد