session-beers-final

ماءالشعیر در رفع خستگی اعصاب نیز موثر است و به دفع سنگ‌‌های کلیوی کمک می‌کند. باعث تنظیم عملکرد روده، کاهش خطر بیماری‌های قلبی، خون‌رسانی قلب و کاهش ابتلا به پرفشاری خون و سلامت کلیه‌ها، محافظت از بدن در برابر بروز سرطان‌ها، سکته‌های قلبی و مغزی بسیار موثر هستند.

استفاده از نوشیدنی به همراه غذا در فرهنگ ما ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارد از دوغ که یک نوع نوشیدنی سنتی ماست گرفته تا انواع دیگر نوشیدنی‌ها. یکی از نوشیدنی‌هایی که خواص دارویی بسیار دارد ماء‌الشعیر است. دکتر علی شهیدی زندی متخصص طب سنتی و استاد دانشگاه گفت: ماء‌الشعیر در کشور ما به روش طبیعی تخمیر آب جو بدون الکل تهیه می‌شود که در واقع معجونی از انواع ویتامین‌های گروه B مخصوصا ویتامین B1 را می‌سازد.

ماء‌الشعیر به مقدار قابل توجهی ویتامین C هم بهمراه دارد ماء‌الشعیر طبیعی اندکی قند وجود دارد که برای بیماران دیابتی بسیار موثر است که البته در نوع صنعتی که امروزه در دسترس مردم است بدلیل اضافه شدن قند بطور مصنوعی و انواع اسانسها مقداری از خواص مفید آن کاسته می‌شود.

دکتر زندی دیگر خواص ماء‌الشعیر را بر شمرد و گفت: ماء‌الشعیر خواص مفید دیگری از جمله انرژی برای بدن، بهبود عملکرد کلیه‌های و تصویه کلیه‌ها را نیز دارا می‌باشد.