skin-tags

 محققان دانشگاه جنوب دانمارک کشف کرده اند که پوست قادر به برقراری ارتباط با کبد است.  آنها می گویند که  بیماری های پوستی می تواند  بربقیه بدن تاثیر بگذارد.هنگامی که کار کبد ضعیف است سوخت و ساز بدن به آرامی انجام می گیرد. سوخت و ساز اهسته  بدن  باعث می شود که  پوست خشک شود، درست همانطور که کاهش وزن نادرست  سیستم سوخت گردش خون  را کندتر می کند و پوست خشک می شود

هضم ضعیف و اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن، همچنین به عملکرد ضعیف کبد در ارتباط است، منجر به ساخت تا از مواد سمی که سپس از طریق پوست دفع می شود و باعث خشکی و التهاب می شود.

یک کبد سالم را تنظیم می کند و سطح قند خون برای سلامتی پوست. هر دو سطح قند خون بالا و پایین خشک پوست، و قند خون بالا نیز می تواند به ترک خورده، پوست خرد شده گاهی اوقات در بیماران دیابتی دیده می شود منجر شود

کمتر کسی شفافیت و طراوات پوست را به سلامتی کبد ربط می‌دهد. در واقع کبد کارخانه متابولیک بدن است که انرژی لازم برای انجام هزاران فعل و انفعالی را تولید می‌کند که در هر دقیقه در بدن انجام می‌شود. فولیکل‌های مو برای رشد موهایی سالم و درخشان به انرژی نیاز دارند، همینطور سلول‌های پوست نیز برای حذف سموم و بازسازی خود به انرژی نیاز دارند. قلب برای پمپاژ خون به سطح پوست، برای کولاژن سازی و اکسیژن رسانی نیاز به انرژی دارد.

اگر کبد نتواند در دفع سموم بدن خوب عمل کند، این نقص در پوست بدن آشکار می‌شود! وقتی سموم بیش از اندازه در لایه‌های زیرین پوست ایجاد می‌شود، ممکن است التهاب در سطح پوست به صورت‌های زیر مشاهده ‌شود:

• آماس پوستی

• اگزما

• پیری زودرس و چروک

• لکه‌های قهوه‌ای رنگ که فرد را مسن‌تر نشان می‌دهند

• جوش‌های دردناک

• کهیر

• پسوریازیس

• روزاسیا (دانه‌های قرمز رنگ کوچک روی گونه‌ها و اطراف بینی با نوک زردرنگ)

در این حالت اگر برای بهبود این مشکلات، پوست با کرم‌های استروئیدی یا داروهای آنتی‌هیستامین‌ قوی درمان شود، سموم به داخل بدن پس زده می‌شوند و نمی‌توانند از بدن خارج شوند و در طولانی مدت مشکلات سلامتی ایجاد می‌کند. کرم‌های استروئیدی فقط باید درحد متوسط و در یک دوره‌ی کوتاه استفاده شوند. استفاده طولانی مدت از سبب کم شدن کولاژن در پوست و نازک شدن و در نتیجه چروکیدگی آن می‌شود. به طور کلی روزاسیا آکنه‌ای یا داروهای آنتی‌بیوتیکی درمان می‌شود که البته خوب کار نمی‌کند و اگر برای طولانی مدت استفاده شود سبب آسیب کبدی جدی خواهد شد.

بسیاری از مشکلات پوستی را می‌توان به کمک روش‌های طبیعی درمان کرد. آب میوه‌ و سبزیجات یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به کبد و پوست است، به ویژه آب مرکبات، هویج، کلم، نعناع، ریحان، سیب، گلابی.

استفاده از کرمهای طبیعی امگا3 مانند روغن ماهی یا روغن کتان ، و همچنین مکمل سلنیوم نیز مفید است. این مکمل‌های به صورت کپسول در بازار یافت می‌شود.

عامل دیگری که می‌تواند منجر به التهاب و مشکل پوستی شود، حساسیت به گلوتن است. گلوتن بیماری‌های خودایمنی مانند لوپوس را بدتر می‌کند. اگر حس می‌کنید به گلوتن حساسیت دارید باید با مشورت پزشک آزمایش خون انجام دهید. اگر چنین باشد باید از مصرف گلوتن در رژیم غذایی‌تان بپرهیزید.

منبع-parsiteb