howtoovercomeneedlephobia1

جالب است بدانید بعضی از والدین خودشان به شدت از آمپول می ترسند و الگوی بدی برای کودک خود هستند. بنابراین عجیب است اگر توقع دارند کودکشان از آمپول نترسد.مادر باید کودک را در آغوش بگیرد و او را با فردی که عمل تزریق را انجام می دهد تنها نگذارد تا کودک احساس امنیت کند.

اکثر کودکان در مواقع تزریق واکسن یا آمپول بی‌قرار و نگران می‌شوند و از آن واهمه دارند اما والدین با چند ترفند ساده می‌توانند از اضطراب کودکان در این مواقع بکاهند.

«ریتا جان» از متخصصان دانشکده پرستاری دانشگاه کلمبیا در نیویورک گفت: اولین گام برای آسان کردن واکسیناسیون برای کودکانِ بزرگتر، این است که برای آنها فوائد این کار برای سلامتی‌شان را توضیح دهید.

به گفته این کارشناسان، کودکان با توضیح منطقی و صبورانه شما درمی‌یابند که واکسن وسیله‌ای برای تنبیه آنان نیست بلکه در واقع از آنان در مقابل بیماری‌ها محافظت می‌کند. زمانی که والدین استرس دارند و عصبانی هستند، ترسشان را به کودک منتقل می‌کنند. بهترین روش برای کاهش ترس از واکسن توضیح فوائد آن برای کودک است.

همچنین در مورد کودکان کم‌سن‌تر و خردسال نیز می‌توان به آنان آمپول اسباب‌بازی داد تا تزریق واکسن را روی عروسک‌هایشان امتحان کنند. همچنین پیش از واکسیناسیون از پرستار درخواست کنید از اسپری بی‌حسی موضعی استفاده کند.

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام به نقل از هلث دی نیوز، ریتا جان توضیح داد: علاوه بر این اگر به کودکان تلقین کنید که گوش کردن به موسیقی،‌ بازی کردن یا هر روش دیگری موجب کاهش درد در آنان می‌شود این موضوع را پذیرفته و در مواقع واکسن زدن واقعا درد کمتری را احساس خواهند کرد.