words

حرفهای مثبت خود بحث کلیدی برای مبارزه با واژه های منفی در مورد خود است .امروزه ثابت شده است که کلمات قدرت دارند و همه ما می دانیم اثرات کلمات منفی بر افکار و اعمال ما  تاثیر دارد، واژه منفی می تواند باعث آسیب رساندن به سلامتی شوند.و دیدگاه ما را نسبت به زندگی تغییر دهد

چالش: حرفای منفی رو کنار بگذارید!

چرا؟ زندگی کوتاهتر از اونیه بدترین دشمن شما باشه. نقص هاتون رو قبول کنید و روی نکات مثبت تمرکز کنین.

واکنش خانمای ما :

کتی: کل روز رو فقط حرفای خوب راجع به خودم بزنم؟ باید راحت باشه، نه؟ ولی مثه اینکه برای من خیلی مشکله. در واقع همون روز اول که شروع کردم 7 صبح خرابکاری کردم و راجع به استعداد نگارش و نوشتنم یه چیز بد تو یه شبکه اجتماعی نوشتم. یه دختر گوشه کنایه زن چه کار میکنه؟ خب، متوجه شدم که این یه رفتاریه که بهتره یه کم بیشتر بهش فکر کنم، به همین خاطر یه چیزی واسه یادآوری رو دستم نوشتم. نیازه که روی این قضیه کار کنم و به خودم اهمیت و اعتبار بیشتری بدم.

مائده: معنی مادر بودن برای من این بوده که تو یه جاده ای که خیلی بالا و پایین داره سفر کنم. معنیش این بوده که مسئولیت خیلی زیادی رو داشته باشم که براش هیچ دوره یا تعلیمی ندیده بودم. و من اشتباهات زیادی هم کردم. یه بار وقتی بیرون می رفتم کنترل کالسکه از دستم در رفت و اون چند تا پله واسه خودش پایین رفت. توی هفته دوم پیش دبستانی پام تو پیاده رو به یه چیزی گیر کرد و دخترم رو از تو بغلم انداختم.

مخلوط این اشتباهات و علاقه من به اینکه از پس کارم خوب بربیام خیلی من رو مضطرب میکنه. به نظرم این چالش خیلی سخته. قبلا فکر می کردم که رهایی و خلاص شدن از این فکرا غیر ممکنه. با این وجود، من نسبت به این افکار آگاه تر شدم و دارم به شدت سعی میکنم که اونهارو کم کنم!

منبع-http://ibanoo.ir