skd241283sdc_XS

دندان درد ناگهانی در ارتفاعات علاوه بر خلبانان، ممکن است شامل حال مسافران هوایی نیز بشود. علاوه بر آن کوهنوردانی که به قله‌های مرتفع پا می‌گذارند یا قواصانی که به عمق دریا می‌روند نیز ممکن است دچار دندان درد ناگهانی شوند.

با افزایش ارتفاع، تغییرات فشارهوا بیشتر احساس می شود، بنابراین توصیه می شودحتی الامکان با دندانهای تازه درمان شده به مسافرت هوایی نروید.علی یزدانی دندانپزشک گفت:عوامل زیاد و متعددی دربروز دردهای دندانی نقش دارند که در این بین نباید فشار هوا را نادیده گرفت.

وی افزود: فشارهوا در ارتفاعات بیشتر می شود و افرادی که بیشتر با هواپیما سفر می کنند بیشتر در معرض مشکلات دندانی قرار می گیرند .
یزدانی اذعان داشت:مشاغلی مثل خلبانی و یا میهمانداران هواپیما از آن جمله کارهایی است که این افراد باید حتما هرچند وقت یکبار به دندانپزشک مراجعه کرده و نواقص احتمالی دندان خود رابرطرف کنند زیراممکن است به علت درد در ارتفاع در انجام دادن وظایف خود با مشکل روبرو شوند. اما مسافرانی که قصد سفر با هواپیما را دارند هم باید به نکاتی توجه کنند.
این متخصص دندانپزشکی گفت: بعد از پرکردن یا کشیدن دندان  فرد تا چندین ساعت ممکن است درد و ناراحتی را احساس کند به همین علت توصیه میکنیم، مسافران همان روز پرواز از درمان دندانپزشکی بهره نبرده باشند زیرا با وجود فشار هوا در ارتفاع ممکن است درد آزار دهنده ای به سراغشان بیاید. به عنوان مثال زمانیکه فرد دندان خود را کشیده است و در ارتفاع و جریان فشارهوا قرار می گیرد، تغییرات فشار هوا اثر نامطلوبی برروی حفره خالی دندان کشیده شده، میگذارد و فرد مجبور است درد شدیدی را تحمل کند.