f08f17در این فصل و بخصوص در گرمای ظهر تابستانی همه به زیر کولر ها و سیستم های خنک کننده پناه می برند غافل از اینکه با این کار باعث اسیب به پوستشان می شوند

در گرمای تابستان استراحت کردن جلوی باد خنک تهویه‌کننده‌های سرمایشی لذت‌بخش است اما از سوی دیگر این خنکی خطر خشکی پوست را در پی دارد.

،‌ طبق بررسی‌های مرکز تخصصی «وب ام‌دی» به طور کلی دستگاه‌های سرمایشی تاثیرات مضری بر بدن دارند. در حقیقت در فصل تابستان فرار از گرمای بیرون و پناه بردن به اسپیلت، کولر و تهویه‌کننده‌های سرمایشی، فرد را بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قرار می‌دهد.

همچنین‌ سیستم‌های خنک کننده هوا اگر به درستی نگهداری نشوند می‌تواند تاثیرات مخربی بر سلامت داشته باشند و موجب شود که باکتری‌ها در تمام محیط بسته ساختمان منتشر شوند.

به گفته پزشکان، باد خنک کولر همچنین می‌تواند در طولانی‌مدت پوست را خشک کند و در صورتی که فرد به بیماری‌های پوستی همچون اگزما،‌ پسوریازیس و دیگر عارضه‌های پوستی مبتلا باشد، تاثیر باد خنک حاصل از این دستگاه‌ها وخیم‌تر و باعث از بین رفتن رطوبت طبیعی پوست می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از ام‌ان‌ان، پزشکان به افراد توصیه می‌کنند برای کاهش عوارض ناشی از باد کولر، رطوبت پوست خود را با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده به ویژه با ترکیبات طبیعی حفظ کنند. همچین مصرف روزانه آب کافی در حفظ رطوبت بدن و پوست نقش موثری دارد.