A nurse prepares an injection of the influenza vaccine at Massachusetts General Hospital in Boston, Massachusetts

همه‌ افراد به ‌ویژه افراد بالای 65 سال و کودکان 3 تا 12 سال واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. همچنین افرادی که بیماری‎هایی نظیر پرفشاری خون، دیابت، مشکلات ریوی و کبدی، نارسایی کلیوی و کم‎خونی دارند و همه‌ی کسانی که به نوعی با داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی سر و کار دارند بهتر است این واکسن را تزریق کنند.

با نزدیک شدن به فصل سرما، خیلی‌ها به فکر تزریق واکسن آنفلوآنزا هستند.پدرام برقعی، متخصص گوش، حلق و بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: واکسن آنفلوانزا در هر سال از 3 ویروس آنفولانزا که در آن سال خاص، احتمال بیماری‌زایی‌اش بیشتر است، ساخته می‌شود، و برای هر سال متفاوت است. در هر سال 2 قله شیوع  آنفلوآنزا موجود دارد یکی حدود فصل پاییز است و دیگری در اردیبهشت ماه است.

برقعی ادامه داد: بهترین زمان تزریق واکسن آنفولانزا، در شهریور یا ابتدای مهرماه است و تزریق، حدود 10 ماه بدن فرد را در مقابل آنفولانزا مصون نگه می‌دارد.
با توجه به سیاست‌گذاری هر کشور، افرادی که کاندید دریافت واکسن آنفولانزا هستند، متفاوتند در کشور ما چون تعداد واکسن برای تمام مردم کافی نیست، به بعضی گروههای در معرض خطر توصیه به تزریق آن می‌شود.
این متخصص گوش، حلق و بینی گفت: خانم‌های باردار،  کودکان تا سنین مدرسه، افرادی که مبتلا به بیماریهای قلبی و ریوی و آسم هستند، افراد بالای 60 سال، بیماریهای خاص شیمی درمانی انجام می‌دهند و دچار ضعف سیستم ایمنی هستند و پرسنل پزشکی و درمانی که با بیماران در تماس هستند، کاندید دریافت واکسن آنفولانزا در هر سال هستند.