phototake_rm_photo_of_deep_brain_stimulation

بر طبق تحقیقات پژوهشگران در دانشگاه ایلینویز شیکاگو اشخاص جوانی که مبتلا به افسردگی هستند اتصالات زیادتری میان سلول های عصبی مغزی خود دارند و این کشف میتواند به درک ما از بیماری افسردگی و جستجوی  شیوه هایی برای جلوگیری و درمان آن کمک کند.

این محققان اسکن مغزی 30 فرد داوطلب با سن 23-18 سال را که در دوران نوجوانی خود دچار افسردگی بوده اند بررسی و با تعدای افراد کنترل مقایسه کرده اند. نتیجه این بوده که در قسمت های زیادی از مغز افراد مبتلا به افسردگی یا کسانی که سابقه آن را دارند اتصالات بیشتری بین سلول های عصبی مغز وجود داشته است.

محققان میگویند این وضعیت موجب میشود تا تبادل اطلاعات بین سلول های عصبی بیش از حد متعارف شود و این یعنی اینکه فرد بطور مرتب درباره مشکلات خود فکر میکند بدون اینکه سعی در حل آن کند.

نتایج این مطالعه در مجله PLoS One منتشر شده است. Rachel Jacobs که یکی از محققان این تحقیق است میگوید نشخوار فکری ای که در آن فرد بیمار مرتبا در مورد مشکلات خود فکر میکند میتواند منجر به افسردگی شود و کمک به جوانان برای خروج از این وضعیت میتواند از این افراد در ابتلا به افسردگی مزمن محافظت کند.

منبع-iranorthoped