www.usnews.com

استرس نقش موثری در افزایش خطر حمله قلبی دارد. محققان متوجه شدند که زن ها با مشاغل پر استرس بیش از 67 درصد از زنانی با مشاغل ساده تر مستعد حمله قلبی بودند

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد استرس در محل کار ممکن است خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را بالا می برد،استرس شغلی، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا مانند گرد و غبار و دود دست دوم و سر و صدا می تواند باعث ایجاد مشکلات و بیماری های قلبی شود.

محققان دریافتند که 1.9 درصد از کارگران زیر  سال55 گزارش سابقه بیماری قلبی و سکته مغزی دارند و کار در ساختمان و کارگران خیابان ها با بیماری های بیشتری روبرو هستند..

بررسی ها نشان می دهند، فشار های ناشی از بیکاری و عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی ممکن است سلامتی را به خطر بیندازد از این رو کارگران بهتر است قبل از انتخاب محل شغل خود از سلامت آن منطقه مطمئن شوند.

گفتنی است، یک ارتباط مستقیم بین
استرس های شغلی و سلامت قلب وجود دارد که مطالعات اخیر محققان نشان می دهد کارگران ساختمان ها و کارگرانی که شغل آن ها با سر و صدا زیادی همراه است بیشتر در هطر سکته قلبی قرار دارند.

افزایش علاقه در پیشگیری از بیماری ها در محل کار، ارتقاء سلامت و برنامه های سلامتی به عنوان ابزاری برای بهبود سلامت است و بیماری های قلبی و سکته مغزی علل اصلی مرگ و میر در مردان و زنان در ایالات متحده است که افراد برای پیشگیری از آن باید شغلل خود را به گونه ای انتخاب کنند که کمترین میزان استرس در طول روز به آن ها وارد شود.