imagesیسیسش

میزان بالای قند خون نیز می تواند خطرابتلا به آلزایمر را افزایش دهدانسان ها می توانند از طریق پایین نگه داشتن میزان قند خون خود، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهندبرخی گروه های خونی فرد را مستعد ابتلا به این بیماری می کنند

مطالعه ای جدید مشخص می کند یک عامل خطر بالقوه برای از دست دادن حافظه وجود دارد که می تواند در بسیاری از افراد رخ دهد.

مطالعات مشخص کرده اند تغییر شیوه زندگی افراد باعث می شودحافظه شان نیز از دست برود. علاوه بر استرس، دیابت و قند خون گروه های خونی نیز در از دست دادن حافظه نقش دارند.

تست خون
مطالعه جدید نشان می دهد افرادی با گروه خونی AB احتمال ابتلا به زوال عقل و مشکلات حافظه 82 درصد در آن ها بیشتر است و این افراد در بزرگسالی با احتمال بیشتری به آلزایمر دچار می شوند. این مطالعه توسط موسسه ملی بهداشت و وزارت بهداشت و خدمات انسانی، در میان دیگر سازمان های حمایت شده و در مجله نورولوژی منتشر شده است.

در هر نوع گروه خونی پروتئین های خاصی وجود دارد به نام آنتی ژن که در سلول های قرمز خون ما این نوع خون را از پدر و مادر ما منتقل می شود.

چهار نوع اصلی خون وجود دارد: نوع A، نوع B، نوع AB و نوع O. علاوه بر این نوع O + شایع ترین نوع خون است. مطالعات قبلی نشان داده اند که افراد با گروه خونی O در معرض خطر کمتر بیماری قلبی و سکته مغزی قرار دارند و این افراد در خطر کمتری از زوال عقل قرار دارند