imagesثق535

تنگی نفس در دراز مدت،خس خس سینه و یا سرفه،سرفه با خلط و یا بدون خلط ،کشیده شدن پوست بین دنده‌ها در هنگام تنفس ،تنگی نفس در نتیجه ورزش و فعالیت بدنی ،درد قفسه سینه از علائم ایتلاه به آسم در افراد هستند!

یک متخصص ریه با تشریح نشانه‌های بیماری آسم گفت: احساس درد در قفسه سینه،سرفه کردن، سوزش گلو و آبی شدن رنگ ناخن و لب‌ها از علائم آسم است.رضا جواهری گفت: آسم و تنگی نفس می تواند حمله ای یا متناوب باشد و حتی ممکن است بیمار در هنگام صبح خوب باشد اما در شب حالش بد شود یا ممکن است بیمار فقط در شب حالش بد باشد که در این گونه موارد پزشک می تواند از تست های تحریکی استفاده کند تا متوجه شود که بیمار آسم دارد یا نه.

وی افزود: احساس درد در قفسه سینه از علائم آسم است اگر درد شدید قفسه سینه برای مدت زمان طولانی ایجاد شود و به همراه احساس سنگینی یا فشار در قفسه سینه باشد از نشانه های آن است.

جواهری ادامه داد: سرفه کردن علامت اصلی آسم است. اغلب سرفه کردن جدی گرفته نمی شود اما اگر سرفه مداوم باشد منجر به تنگی نفس می شود همچنین احساس خس خس در حالت نفس کشیدن یا نفس نفس  زدن از دیگر علائم آسم است.

این متخصص ریه گفت: اگر در هنگام صحبت کردن فرد دچار تنگی نفس می شود یا زود خسته می شود یا دچار گرفتگی صدا می شود بهتر است به پزشک معالج مراجعه کند چراکه از علائم آسم، اختلال نفس کشیدن در انجام کارهای روزانه است.

وی سوزش گلو را یکی دیگر از علائم آسم دانست و ادامه داد: زمانی که بینی به هر دلیلی مسدود شود باعث سوزش گلو به هنگام حرف زدن می شود  هر چند، این علائم نشان دهنده عفونت و بیماری هایی مثل سرماخوردگی است، اما در بسیاری موارد نیز نشانه ای از آسم است.

جواهری ادامه داد: اگر ناخن و لب ها به رنگ آبی درآمد، باید نگران آسم شد. این نشانه ها  زمانی که بیماری مزمن شده بروز می یابد.