352887_334

همه ما فرناز رهنما را میشناسیم یکی از بازیگران معروف سریالهای ایرانی  وی از بانوانی است که به تناسب اندام و زیبایی و سلامت پوست و دندانش اهمیت می دهد و به این مورد بسیار حساس است  وی خیلی زود وزنش بالا می رود اکنون خودش توضیح میدهد که چگونه پوست خوبی دارد و اندامش را چطور متناسب کرده است

من از پوست و سلامت دندان‌هایم حسابی مراقبت می‌کنم و زمان کافی را برای رسیدگی و تمیز و سلامت نگه داشتن پوست صورتم صرف می‌کنم و کرم‌های طبیعی مخصوص جنس پوستم را انتخاب کرده و سال‌هاست که از آنها استفاده می‌کنم. همچنین برای مراقبت از دندان‌هایم شش ماه یک بار زیر نظر متخصص معاینه می‌شوم و به محض ایجاد کوچک‌ترین آسیب با نظر دندانپزشک آن را برطرف می‌کنم.

هیچ وقت با آرایش نمی‌خوابم و همیشه از پاک‌کننده‌های آرایشی استفاده می‌کنم، بعد از هر گریم صورتم را می‌شویم و از کرم‌های لازم برای مراقبت از پوستم استفاده می‌کنم .به ویژه در این هوای آلوده و آفتاب تند تابستان برای رطوبت‌رسانی، پوست ما نیازمند مراقبت بیشتری است چه پوست صورت و چه پوست بدن به هر حال من به عنوان یک بازیگر باید از پوست و ظاهرم مراقبت‌های ویژه‌ای داشته باشم.

من استعداد چاقی خیلی زیادی دارم و اگر رعایت نکنم خیلی زود وزنم بالا می‌رود. بارها رژیم گرفتن را زیر نظر پزشک متخصص تجربه و با اطلاعاتی که از تجربه رژیم کسب کرده‌ام سعی می‌کنم بیشتر مراقب تغذیه‌ام باشم. حواسم همیشه بیشتر به این نکته بوده که میزان کالری دریافتی بدنم از مقدار کالری که قرار است طی روز بسوزانم بیشتر نباشد. بعد از تجربه رژیم‌هایی که به دست آورده‌ام، الان دیگر نیازهای بدنم را به خوبی می‌شناسم و می‌دانم چه باید بخورم و چه نباید بخورم.

سال‌های زیادی است که ورزش می‌کنم اما پنج سال است که به طور جدی و مداوم رزمی کار می‌کنم. وشو رشته اصلی من است که در زمان‌هایی که وقت بیشتری دارم سه روز در هفته اما در زمان‌های مشغله کاری‌ام هفته‌ای دو مرتبه جلسات تمرین ورزشم را دارم. به جرات می‌گویم که اگر ورزش نکنم هم بدن درد می‌گیرم و هم حال روحی بدی به من دست می‌دهد. بدن هر آدمی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد ولی گاهی این خود ما هستیم که به خودمان ظلم می‌کنیم؛ کم تحرکی خطر بزرگی برای سلامتی ماست.

تا جایی که بتوانم سعی می‌کنم از مواد غذایی تازه و مقوی در وعده‌های غذایی‌ استفاده کنم و تقریبا در تمام وعده‌های غذایی سالاد مصرف می‌کنم. درست کردن سالاد با انواع میوه‌ها و سبزی‌های تازه، روشی  است که با خوردن آن می‌توان ویتامین‌ها و سایر مزیت‌های انواع مختلف میوه‌ها و سبزیجات با ارزش غذایی بالا را یک جا مصرف کرد.

تجربه من در نقش مادر ماهور در «هفت‌سنگ» تجربه بی‌نظیری بود تا جایی که من را به فکر مادر شدن وا داشت. نقش الهام در سریال هفت سنگ به عنوان همسر نمونه‌ای از زنانی بود که در جامعه ما کم نیستند. الهام به خاطر عشق و وفاداری به همسرش مشکل بچه‌دار نشدن همسرش را خودش برعهده می‌گیرد تا علاقه‌اش را به او ثابت کند.

تعادل بین سلامت جسم و روح است که سلامتی هر کس را تضمین می‌کند. . نحوه تغذیه، استراحت مناسب و ورزش کردن ابزارهای مهمی هستند که محافظ خوبی برای سلامت من تا به امروز بوده‌اند. زیاد غذا خوردن دشمن سلامت بدن است بنابراین از زمانی که یادم می‌آید همیشه سعی کرده‌ام کم غذا باشم. اگرچه همیشه دوست داشتم که وعده غذایی مورد علاقه‌ام صبحانه بود اما متاسفانه وعده غذایی مورد علاقه من شام است چون تنها زمانی است که در کنار خانواده دور میز شام می‌توان از غذا خوردن و باهم بودن لذت برد.

من دبیرستانی بودم که متوجه شدم تنفس از راه بینی‌ام سخت شده و با تغییر شکلی که بینی‌ام پیدا کرده بود هنگام نفس کشیدن بینی من سوت می‌کشید بنابراین وقتی به دکتر مراجعه کردم متوجه شدم بینی‌ام در کودکی شکسته و به دلیل اینکه درد و خونریزی نداشته کسی متوجه این شکستگی نشده است به همین دلیل با توصیه پزشک سال 76 زمانی که 16 سالم تمام نشده بود، جراحی بینی انجام دادم. باوجود علاقه‌ای که به عمل زیبایی بینی در آن سن داشتم دکترم اصلا با عمل زیبایی بینی موافقت نکرد و تنها استخوان شکسته بینی‌ام را صاف کرد.

بعد از گذشت چند سال از جراحی بینی با توجه به اینکه عمل بینی در صورتم کاملا مشهود بود، خیلی دوست داشتم این عمل را آن سال انجام نمی‌دادم چون معتقدم صورت هر چه طبیعی‌تر باشد، دلنشین‌تر است .به ویژه در هنرپیشه بودن که بازیگر هر چه ظاهرش طبیعی‌تر باشد قدرت مانور گریم بیشتر و دایره و تنوع  نقش‌های پیش رویش بزرگ‌تر است. در حالی که بینی و صورت عمل شده دست و پای آدم را می‌بندد. به ویژه من که علاقه زیادی برای کار در نقش‌های تاریخی دارم تا امروز از بازی در این کارها محروم شده‌ام و بینی عمل شده‌ام مشکل‌ساز بوده است.

هفت‌سنگ یادآور روابطی است که دیگر کمتر در خانواده‌ها می‌بینیم و به فراموشی سپرده شده است ؛دور هم جمع شدن اعضای خانواده‌ و عشق ورزیدن به یکدیگر،گذشت و زود بخشیدن همدیگر، دور هم غذا خوردن و دور کردن بدی‌ها و کینه‌ها، خصیصه‌هایی که دیگر اثری از آنها در بسیاری از خانواده‌ها نیست و تمام آنها روزهای گذشته را تداعی می‌کنند و پیام خوبی برای خانواده‌های امروز دارند، خانواده‌هایی که به هر دلیل کمتر دور هم جمع می‌شوند و دوری و دوستی را شعار خود کرده‌اند.

منبع- مجله سیب سبز