Story-18-Assistant-390x361

 غذای نامناسب با مزاج شما می تواند موجب تغییرات خواب، حالت عصبی، اختلال حافظه، اختلال هضم، اختلال دفع، عوارض پوستی و بسیاری مشکلات دیگر در بدن شما شود

غلامرضا کردافشاری مدرس دانشکده طب سنتی درباره یائسگی زودرس اظهار داشت: برای رفع یائسگی زودرس باید هورمون‌ها تنظیم شود و برای این منظور بدن باید مواد زائد از بدن پاکسازی شود.

به گفته وی برای پاکسازی بدن توصیه می‌کنیم؛ عرق کاسنی، عرق شاه تره، عرق رازیانه و عرق بومادران و عرق پونه را مخلوط کرده و روزانه یک استکان ناشتا از مخلوط این چند عرق استفاده کنند. البته از مخلوط این عرقیات در طول روز هم می‌توان مصرف کرد.

این مدرس دانشکده طب سنتی اضافه کرد: تخم خیار و تخم خربزه؛ کبد و کلیه را پاک سازی می‌کند. می‌توانند به صورت نیم کوب شده در این عرقیات بخیسانند، شیره کش کرده و مصرف کنند.

کردافشاری افزود: تمامی رفتارها دارای مزاج هستند. تمام رفتارهای بد مزاج سرد و رفتارهای خوب و مثبت مزاج گرم است. مصرف داروهای شیمیایی بر روی مزاج بدن تأثیر دارد. اگر فرد چاق باشد مزاج فرد رطوبتی خواهد بود و اگر فرد لاغر باشد، مزاج فرد خشک می‌شود.

وی افزود: گرما یعنی حرکت و جنبش و خستگی ناپذیری، خوشرویی و مهربانی علامت گرما است. سرما باعث انقباض در بدن می‌شود، حرکات را کُند می‌کند.

این مدرس دانشکده طب سنتی درباره سر درد گفت: کسانی که سر دردشان با حجامت و برخی تدابیر خوب می‌شود. اگر دوباره عود کند باید از تدابیری استفاده کرد که عضو را تقویت و مانع بروز مجدد سر درد شود.

کردافشاری ادامه داد: مصرف گردو، خرما، غذاهای کارخانه‌ای، ماکارونی در افرادی که سابقه سر درد دارند باید پرهیز شود. خوردن غذاهای گاز دار مانند سیر موجب بروز سردرد می‌شود. اگر سر درد با حجامت خوب شد با نظر پزشک می‌توانند حجامت را انجام دهند.

وی درباره مصرف قرص‌های کلسیم برای رفع پوکی استخوان خاطرنشان کرد: خیلی از افراد تصور می‌کنند که مصرف بیش از حد قرص‌های کلسیم برای رفع پوکی استخوان مفید است.