layered.jpg Alice Dogruyol

پوشیدن لباس‌های متناسب با جثه و اندام خودمان، هنری است که همه باید آن را بیاموزیم. ،از جمله مشکلات لباس پوشیدن افراد چاق  بزرگی شکم و پهلوها و تجمع بیش از حد چربی در این منطقه است.

برای اکثر خانم‌ها پیدا کردن لباسی که کاملا اندازه‌ی آنها باشد و عیب‌های بدنشان را پنهان کند، بسیار سخت است و برای خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند، پیدا کردن تاپ یا پیراهن ایده‌آل، غیر ممکن بنظر می‌رسد. خوشبختانه این افراد، با لباس‌های زیر مناسب و کمی آزمون و خطا می‌توانند لباسهایی پیدا کنند که هم برایشان متناسب باشد و هم زیبا.

پیدا کردن سوتین مناسب

قبل از اینکه یک بلوز، تاپ یا پیراهن بخرید، باید اول یک سوتین مناسب پیدا کنید. سوتین باید کاملا اندازه‌ی شما باشد. سایز سوتین‌تان را هر ۱ تا ۲ سال دوباره اندازه گیری کنید، مخصوصا اگر وزنتان تغییر کرده باشد.

برای تشخیص اینکه سایز سوتین شما مناسب نیست، راههای مختلفی وجود دارد. بعنوان مثال اگر سینه‌های شما از بالا یا اطراف سوتین بیرون می‌زند، وقت آن است که یک سوتین با سایز کاسه‌ی بزرگتر بخرید.

اگر کاسه‌های سوتین، دچار چین و چروک و فرورفتگی باشد، علامت آن است که کاسه سوتین بیش از حد بزرگ است. اگر مطمئن نیستید که کدام سوتین برای شما مناسب است، سایز سوتین‌تان را در یک فروشگاه یا توسط یکی از دوستانتان چک کنید.

یک خط گردن مناسب انتخاب کنید

قسمت بالای بلوز یا خط گردن، چیزی است که هر خانمی با سینه‌های بزرگ باید به آن توجه کند. برای زنان ریز اندام یا خانم‌هایی که سینه‌ی کوچک دارند، پیراهن دکولته، لباس شب و تاپ بصورت چسبان تولید می‌شود که می‌تواند خط سینه را پایین تر بیاورد و آن را بیشتر مشخص کند، ولی برای سینه‌های بزرگ، لباس‌هایی که بالا تنه‌ی بند دار دارند، مناسب است، فقط به متناسب بودن آن توجه کنید و مطمئن شوید که بند، برای سینه‌های شما فضای کافی فراهم می‌کند.

با این حال یک نوع خط گردن وجود دارد که صرفنظر از شکل اندام شما، برای خانم‌هایی که سینه‌های بزرگ دارند مناسبتر است: گردن مربعی شکل. خط گردن مربعی، توجه را به بالا تنه‌ی شما جلب می‌کند، و در عین حال پوشش مورد نیاز سینه‌های بزرگ را هم فراهم می‌کند.

اهمیت اندازه‌ی درست

قبل از خرید هرگونه تاپ، بلوز یا پیراهن، بسیار مهم است که لباس را امتحان کنید تا از درست بودن اندازه‌ی آن مطمئن شوید. اگر در پیدا کردن تاپی که سینه‌های شما را بخوبی بپوشاند، مشکل دارید، معمولا یک سوتین کوچک کننده راه حل خوبی است.

بسیاری از سوتین‌های کوچک کننده (بر حسب مارک و سایزشان) سایز سینه‌ی خانمها را ۰.۵ تا ۱ سانت کاهش می‌دهند. این کار اغلب برای خانم‌هایی ضروری است که فرم بدنشان شبیه ساعت شنی است و در پیدا کردن تاپ و پیراهن‌هایی که بالا تنه‌ی بزرگی داشته باشد و در عین حال سایز کمر مناسبی هم داشته باشد، مشکل دارند.

پرهیز از یک اشتباه رایج

در حالیکه خانم‌های دارای سینه بزرگ بدنبال تاپ یا پیراهن‌هایی می گردند که به راحتی اندازه‌ی آنها باشد، بسیاری از آنها یک اشتباه را تکرار می‌کنند. لباسی می‌خرند که چندین سایز برای آنها بزرگ است و آن را به همان شکل می‌پوشند.

اگرچه این لباس‌ها فضای کافی برای سینه‌های شما فراهم می‌کنند، اما باعث می‌شوند که بزرگتر و سنگین تر از چیزی که واقعا هستید بنظر برسید. پس، اگر بالا تنه بیش از اندازه کوچک است، یک سایز بزرگتر را انتخاب کنید و تغییراتی در آن ایجاد کنید تا سایز کمر و اندازه‌ی سینه‌ی آن مناسب شما شود. این کار هزینه‌بر است، بنابراین می‌توانید تنها هنگامی که لباسی برای یک مجلس خاص می‌خرید، این روش را بکار ببرید.