Book-Superfoods-Spirulina-Tablets
از صرف همزمان شیر، فرآورده‌های لبنی با برخی قرص ها مانند قرص آهن خودداری شود، زیرا کلسیم موجود در لبنیات در جذب آهن بدن اختلال ایجاد می‌کند.

مصرف بعضی داروها با برخی مواد غذایی خاص، ایجاد تداخلات دارویی می‌کند که در نتیجه جذب آن دارو دچار اختلال می‌شود. تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه گفت:برخی مواد غذایی با معدودی از داروها تداخل دارند. در پاره‌ای موارد این تداخل مثبت است و در بعضی موارد اثر مهاری بر دارو دارد. به عنوان مثال مصرف داروهای آهن با مایعات حاوی ویتامین C‌ زیاد مثل آب پرتقال، جذب آهن را بسیار بالا می برد. و مصرف قرص‌های مکمل آهن با غذا، موجب کاهش جذب آن می‌شود و بهتر است 1 ساعت قبل  و یا 2 ساعت پس از صرف غذا، خورده شود.
نیستانی ادامه داد: بعضی مایعات مثل آب گریپ‌فروت با اکثر داروها تداخل داشته و اثر مهاری بر دارود دارد. بنابراین داروهایی که تاثیر حیاتی برای افراد دارد مثل داروهای کنترل فشار خون بهتر است با آب گریپ‌فروت مصرف نشود.
این متخصص تغذیه ضمن اینکه مصرف دارو با مایعات را برای جذب بهتر آنها ضروری دانست، افزود: از آنجایی که مواد حاوی کلسیم، جذب آهن را کاهش می‌دهند، بنابراین مصرف داروهای آهن به همراه شیر یا دوغ توصیه نمی‌شود.