pills1

دکتر سلام-اکنون فصل بیماری آنفولانزا است و هرکسی وسوسه می شود که وقتی آنفولانزا گرفت آنتی بیوتیک بخورد تا سریع سرما خوردگیش بهبود  پیدا کند و یا اگر عفونتی دارد از بین برود.اما درهنگام استفاده از آنتی بیوتیک باید مواردی را بدانید و آگاهانه از آن استفاده کنید
آنتی بیوتیک ها تا حد زیادی در از بین بردن باکتری ها موثرند، اما  در برابر ویروس ها هیچ تاثیری ندارند.

آنتی بیوتیک ها معمولا توسط پزشکان برای درمان عفونت ویروسی تجویز می شوند  . دقت کنید اگر آنتی بیوتیک برای بدن لا زم نباشد برای سلامتی مضر است. استفاده کردن بی جهت آنتی بیوتیک برای درمان عفونت منجر به رشد باکتری و توسعه مقاومت به آنتی بیوتیک ها می شود.

استفاده بیش از اندازه از آنتی بیوتیک نیز زیان دارد و باید به اندازه باشد و در یک دوره درمانی کامل شود و تشخیص اندازه آن بر عهده پزشک است  باکتری با ویروس فرق دارد که فقط با آزمایش تشخیص داده می شود .ولی مو اردی وجودد ارد که میتوانیم حدس بزنید که آنتی بیوتیک برای شما کارساز است یا نه:

تب و لرز می تواند نشان دهنده عفونت باکتریایی باشد، اما این علائم در ویروسی مثل آنفولانزا  هم می باشد. اگر  فصل آنفلوآنزا  است و اشخاص دیگری در دور و بر شما به این بیماری مبتلا شده پس احتمالا ویروسی است و نیاز به آنتی بیوتیک ندارد

اگر عفونت  در قسمت مشخصی از بدن وجود دارد  باکتری  است. ویروس ها  در حفره های مختلفی مانند گوش، قفسه سینه و گلو وجود دارند و دریک جا نیستند.

معمولا، عفونت های باکتریایی جدی تر از عفونت های ویروسی می باشد. میانگین مدت زمان آن علائم ویروس سه تا چهار هفته است.

اگر گلو قرمز و تحریک شده باشد،  لکه های سفید  نشانه ای از یک عفونت باکتریایی است.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد