download (7)

بهتر است از بدو رفتن کودک به مدرسه به وی آموزش های لازم برای رعایت بهداشت در مدرسه را بدهید و با این کار از مبتلاشدن وی به بیماریها و انواع حساسیت های مدرسه ایی جلوگیری کنید.

با توجه به نزدیک شدن ماه مهر برای جلوگیری از بروز ابتلا به انواع بیماری‌ها، واکسیناسیون آنفولانزا و رعایت نکات بهداشتی ضروری است. منصور بهرامی متخصص کودکان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص پیشگیری از بیماریهای مدرسه‌ای اظهار داشت: برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها به ویژه کودکانی که تازه مدرسه را آغاز می‌کنند، واکسن آنفولانزا  به عنوان یک عامل ایمنی و یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلا بیماری‌ها است.
وی با اشاره به اینکه برخی از کودکان به دلیل تمیز نبودن سرویس‌های بهداشتی مدرسه از رفتن به این مکان امتناع می‌کنند، افزود: بیش از حد نگه داشتن ادرار خود یک عامل عفونت ادراری رایج در فصل مدرسه است.
بهرامی در همین خصوص اظهار داشت: همین گرد و خاک در فصل پاییز که فصل حساسیت‌زایی است، نیز یک عامل ایجاد حساسیت است، از این رو رعایت نظافت در فضای کلاس در پیشگیری از بروز انواع حساسیتهای فصلی موثر است.
این متخصص با بیان اینکه اکثر دانش آموزان بعد از تعطیل شدن از مدرسه به تنقلات و فست‌فود‌ها روی می‌آورند، افزود: هله‌هوله خوری و خوردن ناهار در مدرسه از آنجا که متاسفانه از کیفیت لازم برخوردار نیستند، نیز به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
وی در پایان تاکید کرد: رعایت ساعات خواب و بیداری و تغذیه مناسب و خوردن صبحانه کامل برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها باید توجه شود.