Selfish
تعریف کردن به نظرتان چیز خوبی است؟ آیا کسی تاکنون شما را تعریف کرده است. حتما وقتی کسی از شما تعریف میکند می خندید و احساس شادی میکند .بعضی

وقت‌ها این انتظار به درازا می‌کشد! اگر طرف مقابل‌تان یک ذره هم شک کند که تعریف شما برای رسیدن به خواسته‌های خودتان است، آن وقت این کار نتیجه معکوس دارد. اگر تعریف شما خالصانه نباشد، دیگر محال است که آن فرد دوباره به شما اعتماد کند. تعریف درست می‌تواند باعث روح دادن به یک رابطه شود پس وحشت‌زده نشوید! بیایید به جای اینکه خودمان را گیج کنیم، چند تکنیک فوق‌العاده در کیسه کوچولوی ترفندهای‌مان بگذاریم.

تعریف بی‌خطر

خطری که همیشه تعریف کردن را تهدید می‌کند این است که شنونده شکاک و دیرباور ممکن است پیش خود فکر کند، دارید چاپلوسی او را می‌کنید تا به هدف‌های خود دست یابید. تعریفی که کسی رودررو از خود آن فرد می‌شنود، هرگز به اندازه تعریفی که می‌شنود دیگران پشت سرش کرده‌اند، برایش مهیج نیست. یک راه فوق‌العاده عالی برای تعریف کردن، گفتن آن به یکی از دوستان فرد موردنظر است. با این روش دیگر شما را متهم به این نمی‌کنند که دارید چاپلوسی می‌کنید، او را رنگ می‌کنید، هندوانه زیر بغل کسی می‌گذارید یا پاچه‌خواری می‌کنید. همچنین با این کارتان باعث می‌شوید طرف مقابل‌تان در این خواب و خیال لذت‌بخش بماند که لابد درست همین لحظه دارید پشت‌سرش به همه دنیا می‌گویید که او چه آدم بزرگی است.

کبوتر تعریف بر

وقتی خبر بدی مثل غیبت هست، آدم‌ها فورا تبدیل به کبوتر نامه‌رسانی می‌شوند که باید آن خبر بد را به همه برسانند، به جای این کار، مرغ خوش‌خبری باشید که خبرهای خوب و تعریف و تمجیدها را به گوش طرف مقابل می‌رساند. هر وقت که از زبان فردی تعریفی از کسی شنیدید، با آن تعریف به سوی آن فرد پر بکشید. سعی کنید گوش‌های‌تان را برای شنیدن چیزهای خوب باز کنید؛ آن تعریف را در خاطرتان حفظ کنید و آن را به کسی که با خوشحالی می‌پذیرد، برسانید.

نوازش‌های کوچولو

نوازش‌های کوچولو تعریف‌های سریع و کوتاهی هستند که هر از گاهی در میان صحبت‌های‌تان آنها را به زبان می‌آورید. می‌توانید این تکنیک را برای کارهای خوب کسانی که دوست‌شان دارید هم به کار ببرید. با نوازش‌های کلامی خود به آنها بفهمانید چقدر خوبی‌های آنها را درک می‌کنید.

همان لحظه از او تعریف کنید

مهم نیست موفقیت آنها بزرگ باشد یا پیش‌پا افتاده، باید در همان لحظه‌ای که کسی کار خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهد، فورا از او تعریف کنید و بگویید که فوق‌العاده بودید. نگران نباشید که شاید حرف‌تان را باور نکند. حال و هوای آن لحظه مانع از این می‌شود که درست فکر کند. او اول از همه می‌خواهد بداند آیا همه چیز واقعا عالی بوده یا نه.

تملق تصادفی

تملق تصادفی را  امتحان کنید. مطمئن باشید از آن خوش‌تان می‌آید و دیگران هم عاشقش می‌شوند. زیرجلدی از کسی تعریف کنید. تعریف‌تان را در پرانتز بگویید. فقط سعی نکنید که بعدا از هم‌صحبت خود بخواهید که حرف‌های بعدی‌تان را برای‌تان تکرار کند. شوک لذت‌بخش تملق تصادفی شما، گوش او را برای مدتی به طور موقت نسبت به هر چیزی که بعد از آن تعریف غیرمستقیم گفته‌اید، کر می‌کند.

غیرمستقیم از او تعریف کنید

از هیچ‌کس به طور مستقیم تعریف نکنید. چند تعریف خوب لابه‌لای حرف‌های‌تان بگنجانید تا به طور ضمنی اشاره مثبتی به فردی بکند که دارید با او حرف می‌زنید.  البته حواس‌تان جمع باشد با تعریف بیش از حد خرابکاری نکنید و ناخواسته حرفی به زبان نیاورید که باعث ناراحتی طرف مقابل شود.

تعریف کشنده

تعریف کشنده‌تان را در خلوت به فرد موردنظرتان بگویید. تعریف الکی نکنید. هر روز به فرد موردنظرتان تعریف کشنده نگویید. اگر از تعریف کشنده درست استفاده کنید، می‌توانید هر کسی را مسحور خود کنید. البته بهترین تاثیر آن زمانی است که آن را خیلی عاقلانه برای تعریف کردن از کسی استفاده می‌کنید که تازه با او آشنا شده‌اید. در پایان گفت‌وگوی‌تان مستقیم توی چشم‌های او نگاه کنید و اسمش را به زبان بیاورید و بعد تعریف کشنده‌تان را به او بگویید.

 

منبع- مجله زندگی ایده آل