2013-2-Cancer-prevention-exercise

تومور مغزی در هر سنی ممکن است بروز کند. این تومور‌ها در مواردی خطرناک و مهلک هستند؛افرادی که روحیه خود را نمی بازند و به ورزش کردن ادامه می دهند به مرور از شر تومورهای مغزی در بدنشان خلاص می شوند.

ورزش می تواند اثرات تومور های کوچک از شیمی درمانی را بهبود بخشد. تحقیقات جدید در مجله آمریکایی فیزیولوژی منتشر شده است که نشان می دهد ورزش ممکن است اثر تومور کوچک از شیمی درمانی را از بین ببرد و مغز را از هرگونه ماده ای پاکسازی کند.

در یک مطالعه از موش مبتلا به ملانوم، دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا (پن) در فیلادلفیا، نشان دادند که اگر شیمی درمانی با ورزش ترکیب شود روند بهبودی سریعتر می شود. ورزش می تواند بیماران مبتلا به سرطان را در برابر آسیب های قلبی  که می تواند از استفاده از دوکسوروبیسین داروی ضد سرطان به وجود آید محافظت کند.

اگر چه این دارو در برابر انواع سرطان ها موثر است اما یکی از عوارض جانبی آن آسیب بالقوه به سلول های قلبی است که در دراز مدت می تواند به نارسایی قلبی منجر شود.

نتایج مطالعات نشان می دهند ورزش می تواند تومورهای مغزی را آب کند و آن ها را از بین ببرد و از قلب در برابر داروهای ضد سرطان محافظت کند.