105246

وضعیت سنتی بهترین حالت برای باردار شدن است زیرا بسیار راحت بوده و تماس دو بدن در آن بهتر است. دو طرف رودرروی هم هستند و تمام مدت می‌توانند همدیگر را بوسیده یا در آغوش گیرند. در این حالت زن می‌تواند آزادانه حرکت کند و مرد می‌تواند با بلند کردن خود با دست‌هایش یا بالا کشیدن بدنش بااستفاده از زانوهایش، بخشی از وزن خود را از روی زن بردارد.

راه های سریع تر باردار شدن

وضعیت سنتی یکی از بهترین وضعیت‌های رابطه‌ جنسی برای باردار شدن سریع‌تر است. این وضعیت برای بارداری مطلوب‌ترین حالت است—گرچه تقریباً در هر حالت از رابطه ‌جنسی می‌توان باردار شد.

در این وضعیت که جزء قدیمی‌ترین حالت‌ها برای رابطه‌ جنسی است، زن با پاهایی باز شده به پشت می‌خوابد و هر دو زانوی خود را خم می‌کند و کف پاها را محکم روی زمین قرار می‌دهد. سپس مرد روی او می‌خوابد. البته این حالت پایه مدل‌های دیگری هم دارد: مثلاً زن یک یا هر دو پای خود را بلند می‌کند و مرد یا آنها را در دست می‌گیرد و یا آنها را روی شانه‌های خود قرار می‌دهد؛ یااینکه یکی یا هر دو زانوی خود را باز می‌کند.

برای لقاح نیز این حالت بهترین حالت برای باردار شدن است زیرا وقتی زن به پشت می‌خوابد، واژن رو به پایین است و رفتن اسپرم به داخل آن و گذشتن از گردنه رحم و وارد شدن به رحم راحت‌تر صورت می‌گیرد. یکی دیگر از فواید این حالت این است که این امکان را فراهم می‌کند که آلت مرد عمیق‌تر وارد واژن زن شود تا اسپرم بعد از انزال مستقیم‌تر وارد گردنه رحم شود.

وقتی می‌خواهید در بهترین حالت رابطه ‌جنسی باردار شوید، و احتمال باردار شدن خود را پس از انزال افزایش دهید، این نکات را رعایت کنید:

مرد باید آلت تناسلی خود را تا حد امکان بیشتر به عمق واژن فرو برده تا کمترین میزان از مایع انزال شده بیرون از واژن بریزد.
پس از بیرون کشیدن آلت، مرد می‌تواند به آرامی دو لب دستگاه تناسلی زن را به سمت هم فشار دهد تا مایع انزال شده از آن بیرون نریزد.
زن باید برای 20 تا 30 دقیقه بعدی همانطور به پشت دراز بکشد. بهتر است که زیر کمر او بالشی قرار گیرد تا لگن او کمی از روی زمین بلند شود.

طبیعی است که وقتی زن از جای خود بلند می‌شود کمی از مایع انزال شده از واژن بیرون بریزد اما این احتمال بارور شدن او را کاهش نمی‌دهد زیرا در این نقطه بیشتر اسپرم‌هایی که در واژن مانده‌اند زنده نیستند. به همان دلیل، به پشت خوابیدن زن بیشتر از 30 دقیقه احتمال بارور شدن زن را بیشتر نمی‌کند.

اگر دوست دارید تنوع بیشتری در رابطه‌جنسیتان باشد، می‌توانید از مدل‌های زیر برای باردار شدن استفاده کنید:

دفعات نزديكی برای پسردار شدن

پوزیشن های مناسب برای حامله کردن

آیا این شایعه که در اطراف شنیده می شود حقیقت دارد که برخی موقعیت های جنسی بارداری را آسان تر میکند؟ خوب، اگر شما از آن دسته آدم های منطقی هستند، اجازه دهید یک چیز را مستقیما به شما بگوییم؛ هیچ مطالعه علمی ای ثابت نمی کند که برخی از موقعیت های جنسی برای انجام باروری مناسب تر است و با این حال، زنان متعددی از سراسر جهان ادعا می کنند که برخی از موقعیت ها نه تنها بارداری را آسان تر می کند، بلکه می تواند به تعیین و انتخاب جنسیت کودک نیز کمک کند!

در هر صورت، هیچ ضرری در تلاش کردن وجود ندارد! بنابراین، در اینجا برخی از بهترین موقعیت های جنسی که بی تریدید باعث پاسخ مثبت آزمایش بارداری می شود و همچنین باعث می شود که رابطه ای بسیار سرگرم کننده داشته باشید را برایتان آورده ایم!

خوابیدن دو طرف به پهلو

کنار یکدیگر نیز یکی از راه‌های خوب برای آندسته از زوج‌هایی است که یکی از طرفین اضافه‌وزن یا کمردرد دارد. اینکار را می توانید هم به صورت رو در رو و هم طوری که مرد از پشت زن را در آغوش گرفته و آلت خود را از پشت وارد واژن زن کند، انجام دهید.

رابطه جنسی از پشت

رابطه جنسی از پشت طوری است که مرد از پشت آلت جنسی خود را وارد واژن زن می‌کند. زن می‌تواند هم روی شکم دراز بکشد و هم روی زمین زانو بزند و یا به پهلو دراز بکشد. مرد پشت او می‌ایستد یا او نیز زانو می‌زند. این روش باعث می‌شود که اسپرم در گردنه رخم نیز ذخیره شود.
در استفاده از هرکدام از وضعیت‌ها، پس از انزال، زن می‌تواند هم روی شکم 20 تا 30 دقیقه بخوابد یا به پشت برگشته و با بالا نگه داشتن لگن خود همانطور که در بالا اشاره شد، دراز بکشد.

نیازی به گفتن نیست که وضعیت رابطه جنسی که برای باردار شدن انتخاب می‌کنید هرچه که باشد، باید از کاری که می‌کنید نهایت لذت را ببرید و این برایتان نباید به یک عادت یا امر عادی تبدیل شود.

اسفینکس

در این حالت، باید بر روی شکم خود دراز بکشید و وزن خود را بر روی بازوهایتان قرار دهید. یکی از پاهای شما باید به کنار مایل شود و پای دیگرتان باید مستقیما پشتتان باشد. پس از آن، شوهرتان با قرار دادن وزنش بر روی بازوهایش بر روی شما دراز می کشد.

اسفینکس یک موقعیت خوب است و اجازه می دهد تا دخولی عمیق تر و بارداری سریع تر انجام شود!

آموزش کامل داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش با همسر

خوک

موقعیت دیگری برای زنانی که دوست دارند در بالا باشند! در این موقعیت، شوهرتان به پشت دراز می کشد و شما با پاهای کشیده بر روی او قرار می گیرید. این موقعیت برای زنانی با همسران سنگین وزن مناسب است.

دختر گاوچران معکوس

در اینجا موقعیت خوبی برای باردار شدن وجود دارد که شما را در بالا قرار می دهد! این موقعیتی عالی برای زوج های ماجراجو است! در این موقعیت، شوهرتان به پشت دراز می کشد و شما رو به پاهایش بر روی او می نشینید. این موقعیت برای بارداری تمام انرژی و تلاش شما را می طلبد.

قفل کردن

موقعیتی دیگر برای افراد ماجراجو وجود دارد! این موقعیت، در حالی که دست هایتان را به عنوان تکیه گاه در پشتتان قرار می دهید، شما را مجبور به نشستن بر روی لبه مبلی بلند می کند. شوهرتان باید بایستد و شما می توانید پاهای خود را در اطراف او قفل کنید. نه تنها این موقعیت، حالتی جالب و مناسب برای باردار شدن است، بلکه فضایی را برای اسپرم ها فراهم می کند تا آزادانه حرکت کنند و شما را باردار کنند.

اتحاد صدف

هنگامی که شما در حال تلاش برای بارداری هستید، عمل عشق ورزیدن می تواند خسته کننده و کسالت آور باشد. به همین دلیل مهم است که تنوع کمی به رابطه خود اضافه کنید! در اینجا یک موقعیت عالی وجود دارد که نه تنها رابطه جنسی شما را رنگارنگ تر خواهد کرد، بلکه به شما کمک خواهد کرد تا باردار شوید. در این حالت، در حالی که زانویتان را خم کرده اید به پشت دراز بکشید. شوهرتان در طول مقاربت به صورت خمیده خواهد بود.

بامبو باز

هنگامی که شما در مورد موقعیتی برای بارداری صحبت می کنید، چگونه می توانید کاماسوترا را ذکر نکنید! آیا شما می دانید که برخی از موقعیت های کاماسوترا، نه تنها ماجراجویانه هستند، بلکه می توانند بارداری شما را راحت تر کنند؟

بامبو باز یکی از معروف ترین کوماسوترا ها است . در این حالت، شما باید یکی از پاهای خود را بر روی شانه شوهر خود قرار دهید و شوهرتان نیز به صورت باز در کنار ران شما می ایستد و پای شما را به عنوان تکیه گاه استفاده می کند. علاوه بر برخورد با نقطه G، این موقعیت باعث دخول عمیق تر و احتمال بارداری بیشتر نیز می شود.

آموزش کامل داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش با همسر

اتحاد گرگ

در اینجا موقعیت دیگری برای باردار شدن از نوع کوماسوترا وجود دارد! در این حالت، باید روبروی شوهر خود به پشت قرار گیرید. شوهرتان کمر شما  را نگه می دارد و دخول می کند. سپس باید اجازه دهید که قفسه سینه شما به سمت جلو و پایین متمایل شود. این موقعیت کمک می کند تا اسپرم ها راهی بهتر برای رسیدن به دهانه رحم پیدا کنند و سریع تر باردار شوید.

پروانه

با شنیدن این نام زیبا، شما انتظار یک موقعیت جنسی عاشقانه را دارید، درست است؟ خوب، این موقعیت نرم و عاشقانه نیست! این یک حالت ماجراجویانه و راهی عالی برای ساخت یک کودک ماجراجو است.

شما باید بر روی پشت تان، بر روی یک میز دراز بکشید. بله، شما به یک میز برای این موقعیت خاص نیاز دارید. سپس، شوهرتان باید در بین پاهای شما قرار بگیرد و باسن شما را بلند کند (و یا شما می توانید بالشی را در زیر باسن خود قرار دهید)

پروانه بهترین موقعیت برای بارداری است و همچنین باعث افزودن هیجان به رابطه جنسی شما می شود. همچنین به اسپرم ها کمک می کند تا مدت بیشتری در مهبل (واژن) بمانند و احتمال شانس بارداری را افزایش می دهد.

عواملی كه ممكن است بر روی بارداری تأثير بگذارند

شانس باردار شدن زن به دلایل مختلفی، از جمله ناباروری در مرد یا زن، می تواند متوقف شده یا به تاخیر بیافتد. در اینجا عوامل متعددی که می تواند شانس باردار شدن شما را تحت تأثیر قرار دهد، آورده شده است:

در زنان:

 • افزایش سن مادر (بیش از 30 سال) باعث شروع کاهش نرخ باروری می شود
 • فیبروم رحم
 • حاملگی خارج رحمی
 • آندومتریوز
 • بیماری التهاب لگن
 • سندرم تخمدان پلیکیستیک (PCOS)
 • پیشینه STD (بیماری های منتقله از راه جنسی)
 • محاسبه نادرست دوره باروری
 • لوله فالوپی مسدود شده
 • چرخه قاعدگی نامنظم
 • عدم تعادل تیروئید
 • نارسایی زودرس تخمدان (POF)
 • کاهش ذخیره تخمدان (DOR)

در مردان:

 • تعداد کم اسپرم
 • از کار افتادگی بیضه ها
 • اختلال در نعوظ
 • انزال زودرس
 • دیابت

عوامل کلی:

 • هر مورد جراحی در لگن یا شکم
 • مشکلات سبک زندگی
 • اگر یک وضعیت پزشکی اولیه مانع شانس حاملگی شما نباشد، می توانید با تلاش هایی شانس باردار شدن را بیشتر کنید.

در رابطه با تنگی واژن وعدم دخول چه می دانید؟

نکته برتر برای بهبود شانس بارداری

در اینجا چند نکته برای افزایش شانس بارداری وجود دارد.

بررسی سلامتی:

برای اطمینان از اینکه از لحاظ پزشکی در وضعیت مناسبی هستید، برای بررسی اولیه سلامت به پزشک مراجعه کنید. شما می توانید آزمایش های تخمک گذاری و اسپرم را انجام دهید که پارامترهای ضروری برای فهم توانایی زوجین برای بارداری است. علاوه بر این، آگاهی از سلامتی تان، دوران حاملگی سالم و مطمئن را تضمین می کند.

حفظ وزن بدن:

وزن زن نقش مهمی در بارداری ایفا می کند. داشتن اضافه وزن یا کمبود وزن منجر به تغییرات هورمونی در بدن می شود که می تواند مانع شانس باردار شدن شود. پس داشتن رژیم غذایی سالم و حفظ شرایط جسمی مناسب به وسیله ورزش، می تواند به شما در حفظ وزن ایده آل کمک کند.

شیوه زندگی سالم:

یک شیوه زندگی سالم می تواند در بهبود باروری شما موثر باشد. اجتناب از نوشیدن الکل، کشیدن سیگار و مصرف مواد مخدر غیر مجاز، بسیار مهم هستند، زیرا ممکن است بر روی شانس بارداری تاثیر بگذارند.

از مصرف بیش از حد مواد غذایی آماده اجتناب کنید و از رژیم غذایی شامل میوه ها، سبزیجات، گوشت، ماهی و محصولات لبنی (به خصوص مواد غذایی طبیعی) استفاده کنید. همچنین، به طور مرتب ورزش کنید تا وزن خود را حفظ کنید. این باعث افزایش باروری شما به وسیله افزایش کیفیت اسپرم و تخمک سالم خواهد شد.علائم بارداری

نظارت بر دوره تخمک گذاری:

دوره تخمک گذاری خود را برای دانستن زمان مناسب برای مقاربت پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک دوره 28 روزه قاعدگی داشته باشید، روز چهاردهم تخمک گذاری انجام خواهد شد. بنابراین دریچه باروری بین روزهای 11 تا 15 باز می شود، که ایده آل ترین زمان برای داشتن رابطه جنسی است. شما همچنین می توانید با مشاور متخصص زنان صحبت کنید.

شما همچنین می توانید قوام سرویکس رحم و درجه حرارت معمول بدن را برای فهمیدن دوره تخمک گذاری خود بررسی کنید.

نظارت بر فولیکول:

اگر شما نمی توانید دوره تخمک گذاری خود را شناسایی کنید، پزشک می تواند از طریق نظارت بر فولیکول به شما کمک کند. آنها می توانند با آزمایش هورمون خون و اولتراسوند تخمدان، زمان مناسب تخمک گذاری را به شما بگویند.

مواد غذایی سرعت دهنده باروری:

مواد مغذی مانند اسید فولیک، ویتامین C، A، D و E، روی، پتاسیم و مس برای افزایش شانس باروری ضروری هستند. این غذاها که می توانند از رژیم غذایی یا مکمل های شما به دست آیند، به تولید تخمک سالم کمک می کنند و کیفیت اسپرم ها را بهبود می بخشند.

غذاهایی که باید بخورید:

سبزیجات دارای برگ سبز: اسفناج، کلم، کلم بروکلی.

ماهی های چرب: ماهی ساردین، ماهی قزل آلا، ماهی خال دار.

غذاهای غنی از روی: آجیل بادام زمینی، بذر کدو تنبل، صدف و ماهی قزل آلا، گوشت گاو و گوشت گاو ارگانیک.

کربوهیدرات های جامع: نان سبوس دار، برنج، ماکارونی، سیب زمینی شیرین.

غذاهای پروتئینی: مرغ، لبنیات، آجیل، بوقلمون، توفو، دانه ها، تخم مرغ، حبوبات.

کاهش استرس:

استرس می تواند موجب نوسانات هورمونی شود که می تواند بر باروری در مردان و زنان تأثیر بگذارد. مدیتیشن، تمرینات تنفسی و یوگا راه هایی برای کاهش سطح استرس هستند.

در مورد داروها با پزشک مشورت کنید:

در صورت مصرف دارو به منظور هر گونه مسئله سلامتی و درمانی، پزشک خود را درباره تصمیم خود برای ایجاد یک خانواده مطلع کنید. برخی از داروهای درمانی نظیر استروئید، آلفا مسدود کننده، داروهای ضد روانپزشکی و NSAID ها می توانند باروری را تحت تاثیر قرار دهند.

ویتامین های پیش از تولد را انتخاب کنید:

اگر در حال برنامه ریزی برای بارداری هستید، با پزشک خود صحبت کنید و از ویتامین های پیش از تولد استفاده کنید. آنها می توانند هرگونه کمبود مواد مغذی را که می تواند باعث تاخیر در بارداری شود، را جبران کنند.

خواب کافی:

داشتن خواب کافی برای حفظ سوخت و ساز مناسب و تولید هورمون در بدن ضروری است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که هفت تا هشت ساعت در روز می خوابید.

چیزهایی که برای باردار شدن باید از آن ها اجتناب کنید:

زیاده روی کافیست، حالا خبرهای بدی برای شما داریم! اگر می خواهید به راحتی باردار شوید، باید تغییراتی در شیوه زندگی خود ایجاد کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که شما مجبور به ترک آن ها هستید:

سیگار کشیدن:

سیگار کشیدن برای شما خوب نیست، حتی اگر روزی یک بار یا دو بار این کار را می کنید، وقت آن است که آن را متوقف کنید. طبق گفته کارشناسان، سیگاری ها بیشتر از مشکلات ناباروری رنج می برند و نسبت به کسانی که سیگار نمی کشند در طی دوران بارداری بیشتر دچار مشکل می شوند. در واقع، زنانی که سیگار می کشند احتمال بیشتری در تولید تخمک با ناهنجاری های ژنتیکی دارند. نه تنها شما، حتی همسرتان باید سیگار را ترک کنید، زیرا مردان سیگاری بیشتر احتمال دارد که تعداد اسپرم کمتری داشته باشند.

کافئین بیش از حد:

خبر خوب این است که شما مجبور نیستید کلا کافئین را از زندگی خود حذف کنید. اما خبر بد این است که شما باید به شدت میزان مصرف آن را کاهش دهید. کافئین اضافی در سیستم بدن شما می تواند سلامت باروری شما را به خطر بیاندازد و این کار را سخت تر کند.

مصرف بیش از حد الکل:

مصرف بیش از حد هر چیز خوبی می تواند بد باشد، و این در مورد الکل نیز درست است! یک لیوان نوشیدنی الکلی در اینجا و آنجا هیچ آسیبی به شما نخواهد زد، اما مصرف بیش از حد آن مشکل ایجاد می کند. بیش از دو لیوان نوشیدنی در روز ننوشید. مصرف بیش از حد الکل می تواند باعث دوره های نامنظم، عدم تخمک گذاری و تغییر در میزان غلظت استروژن و پروژسترون شود. همه این ها عواملی هستند که می توانند مشکل ساز شوند.

همانطور که می بینید، چیزهایی را که برای ساخت بچه باید ترک کنید زیاد نیستند.

منبع: دکتر سلام