vaccine

اگر به دقت به صورت اشخاص معروف سینمایی در پرده‌های سینما و  بسیاری از مجله‌ها  نگاه کنیم متوجه می شویم  كه بسیاری از آنها روی چهره  خود کارهایی برای زیبا شدن انجام میدهند تا جوانتر شوند اکنون درمورد این زیبا سازی بیشتر توضیح میدهیم

یكی از شایع‌ترین اعمال جراحی انجام شده در ستاره‌های سینمایی، عمل راینو یا عمل جراحی پلاستیك بینی است. اعمال جراحی رایج دیگر عبارتند از: كاشت پروتز گونه (گونه‌گذاری)، جراحی فك، عمل چانه، ماموپلاستی (جراحی پلاستیك سینه شامل كوچك یا بزرگ كردن سینه)، لیپوساكشن (برای اصلاح چاقی موضعی در برخی قسمت‌های بدن، مخصوصا شكم، بازو و ران).

گاهی این ستار‌ه‌ها اعمالی انجام می‌دهند که در ایفای نقش‌هایشان دچار محدودیت می‌شوند؛ به‌عنوان نمونه، گاهی فردی جراحی پلاستیك لب انجام می‌دهد و مثلا لبش را درشت‌تر می‌كند ولی چون این تغییر دایمی است، بعضی نقش‌ها را به دلیل غیرطبیعی شدن چهره نمی‌تواند بازی كند.

معمولا این جراحی‌ها را جراحان پلاستیك مجرب انجام می‌دهند اما برخی اقدامات دیگر نیز وجود دارند كه برای جوان‌سازی پوست صورت و نیز فرم‌دهی هیكل، نیازمند متخصصان پوست و مو هستند؛ از جمله تزریق بوتاكس، تزریق ژل یا چربی (برای گونه یا لب)، مزوتراپی، میكرودرم ابریشن و رادیوفركوئنسی (جهت لاغر كردن نواحی بناگوش و شكم و پهلو و ران).

تزریق بوتاكس در سوپراستارها معمولا دشوار است زیرا آنها هم می‌خواهند چین و چروك‌های صورتشان برطرف شود و هم می‌خواهند بتوانند احساسات خود را تمام و كمال ابراز كنند و در ایفای نقش‌ها به مشکلی برنخورند. تزریق ژل و چربی نیز برای این افراد باید بسیار با احتیاط و توسط متخصصان مجرب انجام شود زیرا كوچك‌ترین عدم‌قرینگی یا تزریق بیش از حد می‌تواند منجر به رد صلاحیت ایشان برای گرفتن برخی نقش‌ها شود. امروزه روشی بسیار جدید كه مورد توجه قرار گرفته و تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریكا را نیز دارد، لیزر لیپولیز است که با آن می‌توان سلولیت و چربی‌های اضافه شكم، ران و پهلوها را تحت درمان قرار داد. این عمل، مزیت‌های متعددی بر لیپوساكشن معمولی دارد و از آن می‌توان روی صورت (برای رفع غبغب و نیز افتادگی صورت) و حتی به نوعی برای لیفتینگ صورت، بدون عمل جراحی، استفاده كرد.

البته روش‌های دیگری مانند پیلینگ‌های سطحی و عمقی توسط اسیدهای میوه یا اسیدتری‌كلرواستیك و نیز لیزر موهای زاید نیز به كرات توسط متخصصان پوست برای این گروه از مراجعان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع- هفته نامه سلامت