10 Superb Beauty Tricks To Apply-4

آخر شب یعنی زمانیکه می روید بخوابید موهایتان خوب و مرتب است ولی زمانیکه صبح از جا بر می خیزید زمانیکه به آینه نگاه میکنید و فکر می‌کنید که چه شده ک ه موهای صاف و مرتبی که دیشب سشوار کشیده بودید این چنین شده است

ترکیب گرما، حرکت، و اصطکاک، برای موها خوب نیست و در حالی که بعضی خود را عادت داده‌اند که مانند مومیایی بخوابند، واقعیت این است که چرت زدن یک فعالیت فیزیکی مانند بقیه‌ی فعالیت‌هاست.

شما چطور جلوی بهم ریختگی موهایتان را در صبح می‌گیرید؟ ما برای دریافت راهنمایی در این زمینه به سراغ آرایشگر معروف کریتون بومن رفته‌ایم

پیچ خوردگی پارچه

مرلین مونرو و بتی دیویس بخاطر استفاده از بالش‌های ساتن برای پوست و مویشان معروف بودند. کریتون می‌گوید: این ترفندی است که بارها و بارها امتحان شده است. به تنها چیزی که می‌توانم اشاره کنم این است که شاید پارچه‌ خنک، جلوی داغ شدن پوست سرتان را بگیرد.

بالش‌های ساخته شده از ابریشم و ساتن (الیاف طبیعی) از افزایش اصطکاک در موهایتان جلوگیری می‌کنند.

پیچیدن مو

وقتی که می‌خوابید، موهایتان را بپیچید.گیس‌های شل و پیچیدن مو در پشت سر، زیرکانه‌ترین راه برای صرفه‌جویی در وقت آرایش در صبح است، و از گره خوردن ناخواسته‌ی رشته‌های مو و فر خوردن آنها جلوگیری می‌کند.

او اضافه می‌کند: پیچیدن مو (بطور شل) حتی در مورد موهای صاف، از فرهای درشت جلوگیری می‌کند. برای فر کامل، از محکم بستن انتهای مو با کش خودداری کنید، در غیر اینصورت چین‌های قابل توجهی در صبح خواهید دید.

به موهایتان حرارت دهید

اگر دوست دارید که به یک سمت بخوابید، موهایتان می توانند بطور غیر یکنواخت حجیم شوند.

کریتون می‌گوید: فقط یک ثانیه طول می‌کشد که به ریشه‌های موهایتان با سشوار باد بزنید تا دو طرف مثل هم شوند. همچنین موها تمایل دارند که در هنگام خواب چرب‌تر شوند. او توصیه می‌کند که از شامپوی خشک قبل از سشوار کشیدن استفاده کنید.

جلوی موهایتان را کنار بزنید

سر و کله زدن با جلوی مویتان شاید دست و پا گیرترین مشکل مو باشد. او می‌گوید: مشکل جلوی مو این است که نگهداری‌اش بسیار سخت است و هر روز باید دوباره آرایش شود.

راه حل ما: به یک مغازه‌ی لوازم آرایشی بروید و چند تا گیره‌ی مو بخرید. این اختراع ارزان قیمت که شکل‌های کمانی و زیبایی دارد، به شما این امکان را می‌دهد که جلوی مویتان را بدون مشکل به یک طرف جمع کنید.

منبع-sorkhabsefidab