getty_rm_photo_of_caregiver_helping_person

زمانیکه که کلمه درد مفاصل به گوشتان میخورد احتمال دارد فکر کنید به   آرتریت مبتلا شده اید آرتریت می تواند دلیل  درد و تورم ناشی از  التهاب  در مفاصل، در قسمتهایی که در آن استخوانها در بدن به هم وصل می شوند. آرتروز فقط دلیل مناسب برای مشخص کردن اینکه آیا درد مفاصل خود با کاهش تستوسترون ، التهاب مفاصل و یا یک  مورد پزشکی بی ربط همراه است.

علائم متداول تستوسترون پایین

زمانی که سطح هورمون تستوسترون در بدن کاهش یابد این هورمون های جنسی در نوع خود یکی از علل اصلی اولیه در بدن مردان است با توجه به نظر شبکه بهداشت و درمان، هورمون تستوسترون پایین ممکن است وقتی سطح تستوسترون زیر 300 نانوگرم در هر دسی لیتر در خون است تشخیص داده شود در حالی که روند پیری طبیعی، می تواند به کاهش تدریجی در تستوسترون منجر شود.
برخی از علائم شایع تستوسترون پایین عبارتند از:
خستگی بیش از حد
از دست دادن میل جنسی
ناباروری
اضطراب و افسردگی
سینه های بزرگ
افزایش وزن
علاوه بر نقش آن در دستگاه تناسلی مردانه، تستوسترون، نیز به حفظ سلامت استخوان کمک می کند.

ارتباط وزن و درد مفاصل

آرتروز به عنوان درد مفاصل شناخته شده است اما آن اشکال مختلف با علل مختلف دارد. دو شکل اصلی استئوآرتریت (OA) و آرتریت روماتوئید (RA) است. RA یک بیماری خود ایمنی است. از سوی دیگر، OA در طول زمان به علت ساییدگی و پارگی در مفاصل توسعه می یابد. در حالی که این امکان وجود دارد که هر دو تستوسترون پایین و ورم مفاصل در همان زمان، مشکلات تستوسترون احتمال بروز RA می باشد. با این حال، اگر تستوسترون پایین خود منجر به افزایش وزن شود ممکن است در معرض خطر بالاتر ابتلا به OA باشد.
هنگامی که افزایش وزن ایجاد می شود، درد مفاصل به احتمال زیاد در زانو، لگن و پشت رخ می دهد. با این حال، درد ممکن است در هر نقطه ای که در آن استخوان تماس دارد رخ دهد در برخی از بیماران مبتلا به آرتریت، درد همچنین می تواند در انگشتان پا، مچ دست و انگشتان دست باشد.

تستوسترون پایین و پوکی استخوان

یکی از خطرات بلند مدت تستوسترون پایین  پوکی استخوان است.  بر خلاف آرتروز، پوکی استخوان یک بیماری است که در آن استخوان های شما شکننده می شود تستوسترون سبب حفظ تراکم استخوان می شود بنابراین تستوسترون پایین ممکن است به پوکی استخوان کمک کند.
به گفته موسسه ملی ( آرتریت، اسکلتی عضلانی و بیماری های پوست ) پوکی استخوان را می توان با استفاده از آزمون تراکم استخوان ( BMD  ) شناسایی کرد این تست می تواند تراکم استخوان شما را با مقیاس مقایسه کند بیشتر BMD شما ممکن است از مقیاس انحراف یابد که با شدت شدید تر، پوکی استخوان شما را ثابت می کند.
حفظ تراکم استخوان برای جلوگیری از کاهش توده استخوانی و همچنین شکستگی پس از آن مهم است  بر خلاف درد مفاصل، درد پوکی استخوان معمولا تنها هنگامی رخ می دهد که شکستگی استخوان شما توسعه یابد همچنین شما می توانید تجربه درد پشت ناشی از مهره ضعیف شده داشته باشید بازیابی بعد از شکستگی می تواند دردناک باشد در حالی که این می تواند احساسی شبیه به درد مفاصل باشد درد پوکی استخوان همانند درد آرتریت نیست.

راه حل برای هر دو تستوسترون پایین و درد مفاصل

درمان جایگزین تستوسترون، رایج ترین شکل برای درمان در تستوسترون پایین است بسته به نسخه پزشک ممکن است به صورت خوراکی، مصرف موضعی و یا به عنوان یک پچ و یا ژل استفاده شود نه تنها هورمون درمانی می تواند به بهبود میل جنسی و انرژی پایین کمک کند همچنین می تواند تراکم استخوان را افزایش دهد با گذشت زمان، شما ممکن است راه ساده تر برای مدیریت وزن خود و کاهش فشار از روی مفاصل پیدا کنید این درمان ها بدون خطر نیست و آنها نباید در مردان با سابقه سرطان پروستات استفاده شود.
در حالی که درمان های تستوسترون پایین ممکن است سبب بهبود تراکم استخوان و به مدیریت وزن کمک کند این داروها درد مفاصل نقطه ای را کاهش نمی دهد اگر شما تجربه درد مفاصل به طور منظم را دارید شما نیاز به درمان جداگانه دارید استامینوفن و ایبوپروفن یکی از شایع ترین مسکن ضد درد هستند که بیش از حد استفاده می شوند ورزش منظم، هر چند در ابتدا دشوار است می تواند یک راه طولانی در جلوگیری از درد مفاصل در آینده باشد.

چشم انداز درد مفاصل و تستوسترون پایین

هنگامی که درد مفاصل و تستوسترون پایین با هم می آید این دو حالت لزوماً مرتبط نیستند با این حال، این امکان وجود دارد که هر دو با هم باشند مردانی که چاق هستند نیز در معرض خطر بیشتر ابتلا به OA  و فشار بیش از حد بر مفاصل می باشد احساس بهتر، وابسته به درمان هر دو شرایط است درمان های تستوسترون پایین، مشابه درمان کاهش درد مفاصل نیست به صورت منظم به دکتر خود مراجعه کرده و مطمئن شوید که شما در حال گرفتن درمان درست هستید و بنابراین شما می توانید به راحتی حرکت کنید.

منبع-foodregime