Honey-bee

بطور معمول  انسان از نیش زنبور خوشش نمی آید و آن را فراری می دهد امروز شیوه های مختلفی برای بیرون راندن آن گفته شده حتی میگویند نفش خود را به زنبور بدمید تا به کنارتان نیاید ، ولی پژوهشگران می گویند می توان از زهر زنبورها برای معالجه برخی از سرطان ها بکاربرد

به گزارش سایت های «تایم» و «فاکس نیوز»، دانشمندان دانشگاه ایلینویز، «پروتئین» و «پپتید» موجود در زهر زنبور، مار و عقرب را آزمایش کردند تا توان آنها برای جلوگیری از رشد تومور را محک بزنند.

آنها متوجه شدند، ماده خاصی به نام «ملیتین» در زهر زنبور وجود دارد که می تواند مانع از پخش سلول های سرطانی شود، و جالب اینکه به بیمار هم آسیب نمی زند. با توجه به اینکه زنبور مقدار کمی سم تولید می کند، محققان در آزمایشگاه، «ملیتین» مصنوعی تولید کردند تا تئوری شان را آزمایش کنند.

دیپانجان پان، سرپرست این پژوهش گفت:«ما به شکلی ایمن، از این سم در ابعاد نانومتر برای درمان سرطان سینه و پوست در آزمایشگاه استفاده کردیم. این ریزمواد از چشم سیستم ایمنی بدن پنهان می مانند و زهر را مستقیم به سلول های سرطانی می برند…» البته برای اثبات عملی بودن این روش، به آزمایشات بیش تری نیاز است.

منبع- سلامانه