7-30-2014-9-09-38-AM

آیا اطلاع دارید چند نفر با رژیم غذایی کاهش وزن به سایز مورد نظرشان می رسند؟ از هر ۲۰۰ نفر یک نفر.علت نرسیدن به هدف  در برنامه های کاهش وزن ۹۹٫۵ درصد است. به  گفته واشنگتن پست از هر ۲۰۰ نفری که رژیم کاهش وزن دارند، ۱۰ نفر از آنها موفق می شود و از این ۱۰ نفر تنها یک نفر می تواند در وزن ثابت خود باقی بماند.

برای همه ما تنها راه لاغری و رسیدن به وزن ایده‌آل روی آوردن به نخوردن و فعالیت بدنی زیاد است، اما نویسنده کتاب «از رژیم غذایی لاغری کاری ساخته نیست» عقیده دارد، رژیم‌های لاغری تنها یک نگرش منفی را در ما تقویت می‌کنند و هیچ‌گاه نمی‌توانند به کاهش وزن و لاغر شدن کمک خاصی بکنند؛ او می‌گوید وزن هر کس به موقعیت و روحیه او بستگی دارد به همین دلیل نمی‌توان برای لاغر شدن همه افراد یک نسخه پیچید، بنابراین هر کس باید راه خود را پیدا کند. کتاب تا حدودی به سبک کتاب‌های موفقیت نوشته شده و با آوردن مثال‌ها و تمرین‌های مختلف به افراد کمک میکند تا به درک بهتری از خود برسند و با توجه به همین شناخت راه دستیابی به هدف یعنی لاغر شدن و لاغر ماندن را پیدا کنند.

 

کتاب در فروش جهانی موفقیت خوبی بدست آورده و به نقل از نیویورک تایمز بیش از ۶۰۰ هزار نسخه آن به فروش رسیده است. شعار نویسنده این است که بدون رژیم لاغری به طور طبیعی لاغر شوید ولاغر بمانید.

کتاب در واقع متن پیاده شده همایش «از رژیم غذایی لاغری کاری ساخته نیست» است که در نقاط مختلف دنیا اجرا شده و نویسنده در آنها راز سلامتی و تناسب وزن افراد را به ایشان آموزش داده و دستورالعمل‌های مناسب شان را برایشان تجویز کرده است.

خود نویسنده می‌گوید کتاب را طوری طراحی کرده است که تجربه سمینار را بازآفرینی کند و شما را قدم به قدم تا رسیدن به وزن دلخواه خود یاری دهد، نویسنده می‌گوید: این یک کتاب تمرین شخصی است، این سمیناری خصوصی است که فقط شما در آن حضور دارید، تمرین‌های هر فصل فقط برای شخص شماست، مگر آنکه بخواهید تصمیم دیگری بگیرید. به این ترتیب متوجه می‌شوید که اصولا چرا چاق شده‌اید، چه عاملی باعث می‌شود نتوانید وزن کم کنید و چه کار کنید که یکبار و برای همیشه لاغر شوید؛ کسی که این کتاب را می‌خواند نکات مخصوص به خود را پیدا می‌کند آنچه شما پی می‌برید به خود شما مربوط است. دانش و اطلاعات این کتاب وزن شما را کم نمی‌کند اما متوجه می‌شوید چرا چاق هستید و چرا چاقی کم نمی‌شود.

 

این کتاب قرار است به شما بگوید که ۴ کار را انجام دهید:
– کشف کنید که چگونه و به چه دلیل یا دلایلی نتوانسته‌اید وزن کم کنید و روی وزن کم باقی بمانید.
– روشی را یاد بگیرید که بدون استفاده از رژیم غذایی وزن کم کنید.
– با خود رابطه‌ای جدید برقرار کنید تصویر ذهنی جدیدی بسازید که بتوانید به یک فرد لاغر تبدیل بشوید.
– به اضافه وزن یکبار و برای همیشه پایان بدهید.

منبع- یک پزشک