indexطسیبسیشس

اگر فرد تبخال فعال داشته باشد، برای او قبل و بعد از لیزر داروهای ضدویروسی تجویز می کنند. وجود تبخال در محلی که قرار است لیزر شود می تواند باعث انتشار ویروس شود.

افرادی که بدن خود را سولاریوم می‌کنند نباید سریعا بر روی پوست خود لیزر انجام دهند زیرا ممکن است با این روش ضربه‌ مهلکی به پوست فرد وارد شود. حسین رحیمی متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: لیزر موهای زائد برای برخی افراد کاربرد چندانی ندارد، اگر افراد موهای کرکی و روشن دارند و یا پوست صورتشان تیره است لیزر موهای کرکی را از بین نمی‌برد و اگر سولاریوم بر روی بدن انجام شده است نباید پوست لیزر شود، زیرا ممکن است به پوست صدمه وارد شود. همچنین بهترین راه این است که فرد برای لیزر 2 الی 3 ماه صبر کند تا رنگ پوست به حالت اولیه بازگردد.
البته لازم به ذکر است؛ پوست برنزه را می‌توان لیزر کرد اما پزشک معالج مجبور می‌شود برای تاثیر لیزر روی موهای زائد میزان انرژی دستگاه را بالا ببرد و همین امر موجب سوختگی بدن فرد می‌گردد.
وی توصیه کرد: اگر تبخال فعال دارید و با زخم‌های عفونی دست و پنجه نرم می‌کنید انجام این کار توصیه نمی‌شود چرا که ممکن است تبخال‌ها باعث انتشار ویروس و منتقل شدن آن به سایر نقاط از بدن می گردد.