suszenie-wlosow

خشك كردن هر روزه يا زياد از حد موها با حرارت بالاي سشوار تأثير بدي روي موها مي‌گذارد و به ساقه موها آسيب جدي وارد مي‌كند و موجب شكنندگي موها مي‌شود و نرمي موها را از بين مي‌برد.

هر روز موهایش را سشوار می‌کشد و کلی به آنها رسیدگی می‌کند تا هر تار مو زیباتر و براق‌تر به نظر برسد، اما این موهای بیچاره زیر حرارت زیاد و باد داغ سشوار نه‌تنها زیباتر نخواهند شد که حتی ممکن است سلامت‌شان را هم از دست بدهند. سشوارهای بی مورد، رنگ ها، برس کشیدن فراوان، اتو کشیدن و زدن مواد تجاری به موها منجر به ریزش موهای افراد در طی زمان طولانی مدت خواهد شد.

بررسی ها نشان می دهند سشوار کشیدن مو ها موجب از دست دادن حالت طبیعی مو ها می شود و مو ها را به مرور بی حالت و خشک خواهد کرد.بهترین حالت برای خشک کردن موها خشک شدن به صورت طبیعی است.

گفتنی است، پزشکان و متخصصین پوست و مو توصیه می کنند موها را بهتر است هر از گاهی با سشوار خشک کرد و اتوی مداوم آن ها موجب ریزش مو خواهد شد.

نتایج مطالعات نشان می دهند، وقتی موها هنوز خیس است و قبل از خشک شدن این کار را انجام می دهید و همین طور آنهایی که از سشوارهای قوی و داغ استفاده می کنند، آسیب بیشتری به موهایشان وارد خواهند کرد.