1335469738

 

زیاده روی در مصرف جین سینگ در روز منجر به بروز اختلال در هوشیاری و افسردگی در تعداد نامشخصی از بیماران می شود.

افراد بسیاری براین‌باورند که گیاه دارویی جینسینگ با قدرت آنتی‌اکسیدانی بالا به بهبود عملکرد مغز و تنظیم قندخون و سلامت عمومی بدن کمک می‌کند.

جینسینگ از هزاران سال پیش در میان فرهنگ‌ها و ملل مختلف کاربرد داشته و به دلیل خواص درمانی متعدد مورد استفاده بوده است. برخی افراد این ادعا را دارند که جینسینگ برای کاهش استرس، رفع زوال عقل، تقویت سیستم ایمنی، پیشگیری از سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، کاهش عفونت، تقویت روند هضم غذا و حتی درمان سرطان کاربرد دارد در حالی که تحقیقات کافی برای تایید هیچ یک از این ادعاها وجود ندارد.

البته بررسی‌ها حاکی از آن است که گیاه جینسینگ تنها در کنترل دیابت نوع دو و عفونت دستگاه تنفسی فوقانی موثر است اما با این حال استفاده از این دارو بدون نظارت پزشک برای درمان هیچ بیماری توصیه نمی‌شود. در حالی که این گیاه اغلب به نوشیدنی‌های انرژی زا و مواد خوراکی به منظور افزایش انرژی و حتی حافظه افزوده می‌شود شاهدی برای تایید این اثرگذاری وجود ندارد.


با خواص فوق العاده جینسینگ بیشتر آشنا شوید


این گیاه همچون انواع دیگر مکمل‌ها با عوارض جانبی همراه است که برخی از آن‌ها جدی هستند. برخی از داروها نیز تعامل پایینی با جینسینگ دارند و علاوه بر این برخی مصرف‌کنندگان آن ممکن است به اسهال، بی‌خوابی، سردرد، بالا رفتن ضربان قلب و نوسان فشار خون مبتلا شوند.