eye2
دکتر سلام-چشم انسان  مانند یک سیستم نوری کار می کند که در آن اشعه های نور منعکس شده از اشیاء اطراف بوجود می آید. این تصاویر از شبکیه چشم از طریق عصب بینایی به مغز،  منتقل می شود. هنگامی که اشعه های نور به شدت بر روی شبکیه متمرکز  نمی شود، یک تصویر تار و یا مبهم و مه آلود تشکیل می شود و در نتیجه یک بیماری به عنوان خطای انکساری چشم بوجود می آید. عیب انکساری  نقص در سیستم نوری  چشم است که یک دلیل شایع برای کاهش  بینایی است،  دکتر Marmamula. می گوید:”

عیب انکساری  یک اختلال چشم بسیار معمول است، که گاهی اوقات آنقدر شدید  است که باعث اختلال بینایی می شود.عیوب انکساری شایع  عبارت است:

نزدیک بینی : مشکل در دیدن اجسام دور  که  با استفاده از لنز اصلاح میشود.
دوربینی : مشکل در دیدن اشیاء نزدیک می توان با استفاده از لنز اصلاح شود.
آستیگماتیسمقرنیه نامنظم منحنی،  می توان با استفاده از عدسیهای استوانه ای  اصلاح کرد.
پیر چشمی:  تغییر قدرت در توانایی طبیعی لنز در چشم  مثل یک دوربین لنز زوم، با افزایش سن کاهش می یابد ، که منجر به مشکل در خواندن یا دیدن می شود. این با اختلالات دیگر متفاوت است –  با افزایش سن و عموما پس از -45-40 سالگی رخ می دهد  میتوان با استفاده از لنزهای دارای دو کانون اصلاح کرد.

تست برای عیوب انکساری شامل آزمون چشم  توسط متخصص چشم برای اندازه گیری مقدار عیب انکساری است که عینک تجویز شود. عیوب انکساری چشم نیز می تواند با لنزهای تماسی یا جراحی انکساری اصلاح شود. در حالی که عینک شیوه ساده و نسبتا ارزان است، لنزهای تماسی مصنوعی قابل قبول تر است، اما نیاز به مراقبت برای عفونت نکردن دارد. جراحی انکساری بیشتر در هند رواج دارد.عیوب انکساری (به غیر از پیر چشمی) می تواند در هر سنی رخ  دهد. خواندن مطالب در فاصله نزدیک تر از نرمال یا تماشای تلویزیون از فاصله نزدیک، باعث عیوب انعکاسی در بچه ها می شود

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد