kids-milk-fb

دریافت کافی کلسیم در دوران کودکی، باعث تشکیل توده استخوانی و سنتز آن به مقدار لازم می شود که از ابتلا به پوکی استخوان  در آینده جلوگیری می کند.

بررسی های جدید دانشمندان نشان می دهد مصرف شیر به طور منظم نیاز های غذایی کودکان را تامین می کند. کودکان جوان که شیر گاو را جایگزین شیر می کنند سطوح پایین تری از ویتامین D در خون خود دارند.

والدین اغلب نوشیدنی های غیر لبنی، مانند بادام، سویا، و شیر برنج، برای بچه ها که آلرژی شیر یا عدم تحمل به لاکتوز را دارند انتخاب می کنند. برخی از پدر و مادر معتقدند که این نوشیدنی برای سلامتی سودمند است حتی برای بچه هایی که به طور منظم آن ها را می نوشند.

ویتامین D کمک می کند تا جذب کلسیم زیاد شود و پس از آن برای استخوان های محکم و دندان ها ضروری است. به طور معمول کلسیم از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند و مانع از سرطان پوست می شود.همچنین پژوهشگران دریافته اند که کودکان شیر خوار هر 2 ساعت باید شیر بخورند و این روند تا 3 سالگی ادامه یابد.

بررسی ها نشان می دهند تنها شیر برای کودکان می تواند کلسیم مورد نیاز بدن آن ها را تامین کند . مواد غذایی دیگر نمی توانند به میزان کافی ویتامین د مورد نیاز بدن کودکان را تامین کنند.