book

 

خیلی از کارهای اشخاص به علت افکار اوست چون مغزش این کارها را میخواهد . این عضو (مغز) ، برای بوجود آوردن ، پردازش و ارزیابی افکار مثل سایر اعضای بدن احتیاج به سوخت و ساز دارد . بنابراین   تغذیه سالم مغز بسیار مهم است پس از آن بخوبی مراقبت کنیم

قطعاً مغز ارزشمندترین عضو فیزیکی، مرکز حسی، هوش، شخصیت، انسانیت‌، ذهنیت و روح انسان می‌باشد. هیچ چیزی در زندگی به اندازه مغزی که عملکرد صحیح و مطلوب داشته باشد حیاتی نمی‌باشد. عدم توانایی در انجام امور فکری، خلاقیتی و احساسی برای میلیون‌ها نفر تبدیل به یک تراژدی شده که آن‌ها را از لحظة تولد تا مرگ ناتوان نگه می‌دارد. بیماری‌های روانی، سهل انگاری‌های تغذیه‌ای‌ و پیری‌های زودرس ذهنیت انسان را می‌گیرد و او را با بدترین اوضاع روحی مواجه می‌کند. این زمانی است که از نظر تغذیه‌ای به مغز به طور سهوی توجه کمتری شده است.

این کتاب نگاه خود را بر  جدیدترین تحقیقات به‏عمل آمده بر روی برخی از  قدیمی‌ترین فاکتورهای تعیین کنندة وضعیت مغز مثل کافئین و قند و همچنین جدیدترین محرک‌های صناعی حافظه مثل فسفاتیدیل سرین‌ و ژنگو معطوف کرده است. این کتاب در طی جدیدترین تحقیقات، توان ویتامین‌های رایج را در تنظیم و اصلاح اوضاع روحی و عملکردهای شناختی بررسی می‌کند و با توجه به ارزش بنیانی‌اش که برگرفته از مغز می‌باشد راهنمای بسیار خوبی است که می‌تواند در هر سنی انسان را به انجام کارهای متفاوتی وادارد تا توان مغزی‌اش را بالا ببرد، و یا اینکه او را باهوش‌تر و خلاق‌تر کند و همچنین کمک در پیشگیری از نقصان عملکرد مغزی که با پیری توأم می‌باشد، کند. هرگز برای پیشرفته‌تر کردن فیزیولوژی مغز و رساندن عملکرد آن به بالاترین حد هوشی و احساسی دیر یا زود نمی‌باشد و می توانید برای این مهم هم اکنون به فکر باشید.

آشنایی با بیولوژی مغز ،تاثیر استرس بر مغز ، غذاهای تعیین کننده ساختار مغز انسان ،نحوه محافظت از مغز توسط روغن ماهی ، محرک حافظه در مغزهای پیر ، مصرف مولتی ویتامین برای جوان نگه داشتن مغز و پیر شدن مغز توسط قندها ،از سکته های مغزی در امان باشید ،روش های غیر دارویی برای کنترل فشار خون برخی از موضوعات ذکر شده در کتاب حاضر می باشد.

نویسنده کتاب حاضر بیان می کند که :«علم راه‌هایی را پیش پای انسان نهاده تا بتواند به‏منظور بدست آوردن شادی، پیشرفت و تکامل ساختار بیولوژیکی و اتصالی الکتروشیمیایی، مغز خود را اصلاح کند.طی این تحقیقات رو به رشدی که درباره ی چگونگی تاثیر انسان بر عملکرد مغز خود می باشد مرا تشویق کرده تا آخرین یافته های علمی را کشف کرده و طریقه ی مصرف مواد غذایی ، ویتامین ها ، مکمل های غذایی و دیگر عوامل زندگی در افزایش توان مغز و داشتن ذهنی شاد و همچنین پیشگیری از تباهی مغز که به پیری یا ناراحتی های اعصاب منجر می شوند را به اطلاع عموم برسانم . این مطالب حتی می تواند شامل حال یک زن حامله شود و به او اطمینان دهد که برای داشتن فرزندی با ضریب هوشی بالا چه چیزی باید مصرف کند و اینکه افراد مسن تر برای بدست آوردن حافظه ی کم شده خود به منظور بهره مند شدن از عملکرد مطلوب مغزیشان چه چیزی باید مصرف کنند و یا چه کارهایی باید انجام دهند . نتیجه این کار همان شگفتی های مغز انسان خواهد بود.  »

نگارنده در کتاب حاضر ضمن بیان کلیاتی درباره مغز و عملکرد آن ،تاثیر تغذیه سالم در افکار و عملکردهای مغزی بررسی نموده است . کتاب حاضر دارای 329 صفحه و ٤ بخش با عناوین ،به عصر شگفتی های مغز خوش آمدید،برای داشتن یک مغز شگفت انگیز چه باید خورد،مکمل های غذایی لازم برای مغز، مواد غذایی لازم برای داشتن یک مغز شگفت انگیز،چگونه آسیب های عروقی را در تخریب مغز دور کنیم ، است که توسط انتشارات کتاب ارجمند منتشر شده است . آشنایی با بیولوژی مغز ،تاثیر استرس بر مغز ، غذاهای تعیین کننده ساختار مغز انسان ،نحوه محافظت از مغز توسط روغن ماهی ، محرک حافظه در مغزهای پیر ، مصرف مولتی ویتامین برای جوان نگه داشتن مغز و پیر شدن مغز توسط قندها ،از سکته های مغزی در امان باشید ،روش های غیر دارویی برای کنترل فشار خون و… برخی دیگر از موضوعات ذکر شده در کتاب حاضر می باشد.

مشخصات کتاب
نویسنده:جین کارپر
مترجم:یوسف فولادی،سکینه رنجی
ناشر:کتاب ارجمند