جستجو و یافتن مقاله های جدید و قدیمی در گوگل اسکولار

 

اگر به دنبال مقاله ای خاص می گردید به شما گوگل اسکولار (Google Scholar) را پیشنهاد می کنیم. در گوگل اسکولار می توانید مقاله های جدید و قدیمی را جستجو (Search) کنید. یافتن مقالات جدید انگلیسی و فارسی در گوگل اسکولار بسیار آسان است. فقط کافی است کلمه یا کلیدواژه مورد نظر را جستجو کنید. اسکولار به معنای پژوهشگر یا محقق است.

مثلا شما در مورد بلوغ دنبال مقاله ای هستید. کافی است کلمه بلوغ یا نام انگلیسی آن را که Maturity است سرچ کنید. بعد از جستجو، تعداد زیادی مقاله می آید که باید ببینید که به دنبال کدام مقاله هستید و روی مقاله مورد نظر کلیک کنید. همچنین اگر سال انتشار یا پژوهش آن مقاله برای شما مهم است می توانید در همانجا سال را مثلا 2014 انتخاب کنید.

 

عکس از صفحه سرچ بلوغ:

جهت بزرگنمایی می توانید روی تصویر کلیک کنید

 

گوگل اسکولار

 

کاملا برای شما توضیح داده است که این مقاله از چه کسانی است و در چه ژورنال یا مجله ای چاپ شده است. به همین راحتی می توانید با گوگل اسکولار، دنیایی از مقالات را بصورت رایگان در اختیار داشته باشید.

 

لازم به ذکر است که تصاویری که مشاهده می کنید با زبان فارسی است، که ممکن است زبان انتخاب شده ی گوگل شما انگلیسی باشد. در زبان فارسی منو سمت راست و انگلیسی، منو در سمت چپ قرار دارد.

 

برای ورود به گوگل اسکولار روی لینک زیر کلیک کنید:

 

Google Scholar

 

امیدواریم این مطلب از آموزش های مجله پزشکی دکتر سلام، مورد توجه شما قرار گرفته باشد.