sunrise-638x424
پاییز فصلی است که فقط در مواقع ضروری بیرون می رویم و فعالیت ورزشیمان کاهش میابد. تابستان با آن گرمای داغش به پایان رسیده . طبیعت در فصل پاییز با رنگ‌های زیباییش بسیار دلنشین است.اکنون وقتش رسیده  که بچه ها را به خارج از منزل ببرید تا کنکاش خود را در طبیعت پاییزی شروع کنند. ما در این بخش تعدادی از فعالیت‌هایی را که می‌توانید به همراه بچه هایتان انجام دهید، برایتان آورده‌ایم.

به پیاده روی بروید
پاییز یکی از بهترین فصل‌ها برای پاده روی است. هوا خشک و سرد شده و برگ‌ها تغییر رنگ داده‌‌اند. در واقع طبیعت این فرصت را به شما داده است تا زیبایی‌هایش را به تماشا بنشینید. به دنبال یک پارک یا فضای سبزی نزدیک خانه‌تان باشید و پس از تهیه مقداری اسنک و غذایی سالم، به آنجا بروید. پیاده روی حتما کودک شما را گرسنه خواهد کرد.
جمع کردن برگ‌ها
برگ‌های پر زرق برگ پاییزی، یکی از زیباترین چیزهایی است که در این فصل اطراف ما را احاطه کرده است. به محض این که برگ درختان شروع به ریختن کرد، با فرزندتان بیرون بروید و آنها را جمع کنید. با او در جمع کردن انواع و رنگ‌های مختلف آن، مسابقه دهید.
کودکان حتی می‌توانند برگ‌ها را لای کتاب‌های خود نگه دارند و از روی آنها نقاشی بکشند. کودکان بزرگ‌تر می‌توانند از انواع مختلف آن عکس بگیرند و بعدها درخت آن را حدس بزنید.
از حیوانات در پارک عکس بگیرید یا از آنها نقاشی کنید
هنگامی که در طبیعت قدم می‌زنید و از آن لذت می‌برید، می‌توانید به همراه خود دوربین عکاسی یا چند مداد رنگی بیاورید تا چیزهایی را که مشاهده می‌کنید، ثبت کنید. کودکان می‌توانند فعالیت خود را با هر چیزی که می‌بینند، از گیاه گرفته تا اردک و پرنده و شاخ و برگ درختان، آغاز کنند.
با غذاهای پاییزی آشپزی کنید
پس از خرید میوه و سبزیجات پاییزی مانند سیب، کدو، کدو تنبل، شلغم و کلم، می‌توانید آشپزی را آغاز کنید. پاییز فصلی فوق‌العاده برای درست کردن غذاهای گرم مانند پای سیب یا سوپ کدو است. خانه خود را پر از عطر غذاهای پاییزی کنید.

منبع : niniban.com