salt

نمک دریایی روش مناسبی برای پاک کردن منافذ پوست است. نمک دریایی حاوی کلسیم بالایی است که برای پاک کردن منافذ مسدود پوست بسیار مفید فایده است.شستشوی دهان ,تمیزکننده ی دندان,کاهش پف صورت,درمان نیش زنبور و گاز حشرات,درمان سم پیچک سمی آمیرکایی از دیگر مزایای مواد موجود در آب دریا هستند

یکی از تفاوت های عمده بین نمک دریا و نمک معمولی محتوای مواد معدنی است، نمک دریایی مملو از مواد معدنی از جمله منیزیم، کلسیم، سدیم و پتاسیم است که همه آن ها نقش کلیدی در سلامت، عملکرد پوست ما بازی کنند.

هنگامی که تعادل مواد معدنی پوست از بیتن می رود علائمی مانند خشکی، کندی، سوزش در پوست ایجاد می شوند.

ماسک
مخلوط دو قاشق چای خوری نمک دریا (ترجیحا ریز) با چهار قاشق چای خوری عسل خام به طور مساوی برای تمیز کردن پوست خشک بسیار مفید می باشند و باید به مدت 10 تا 15 دقیقه بر روی پوست باقی بماند.

تونر صورت
نمک کمک می کند تا منافذ عمیق پوست پاک شود و زمینه برای ه وجود آمدن جوش واکنه های پوستی از بین برود.

یک قاشق چای خوری نمک دریا و مخلوط آن با چهار اونس آب گرم در بطری اسپری کوچک با شما در داشتن پوستی صاف و درخشان کمک می کند.

اسکراب بدن
یک نمک یک چهارم فنجان روغن زیتون و نصف فنجان روغن نارگیل را با یکدیگر مخلوط کنید و از آن به عنوان اسکراب بدن استفاده کنید.

جوان کننده بدن
نصف فنجان نمک، یک چهارم فنجان آلوئه ورا خالص و یا ژل، روغن و  یک قاشق غذاخوری گل اسطوخودوس خشک شده، و یا 10 قطره اسانس اسطوخودوس (به انتخاب شما)مخلوط کنید و هنگام خمام با کمک لیف این مایع را به بدن بزنید و پوستی خوشبو و شاداب داشته باشد.
5. آرامش حمام نمک

ترمیم کننده ناخن، خمیر دندان، درمان شوره سر نیز از دیگر فواید نمک دریایی می باشند که می توانید در این موارد نیز از آن ها استفاده کنید.