brain

بر اساس پژوهشهای منتشر شده تحقیقات نوین بر روی مغز انسان که در مجله NeuroImagerevealed منتشر شده است ، قسمتهای مربوط به پردازش و فرآیند صحبت کردن  در مغز پیدا شد.
پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه وین در مطالعات خود دریافتند که با استفاده از سیستم تصویر برداری صوتی – مغناطیسی MRI از نوع 7-Tesla ultra high قادر خواهند بود مشکلات و نارسائی های این بخش از مغز را به خوبی کشف و شناسائی کنند. این نوع تصویر برداری MRI در مطالعه بخش های مختلف مغز به مراتب کارآمد تر از روش های MRI معمولی و رایج در بیمارستان ها است.
به گزارش خبرگزاری رسمی اتریش ، دکتر Roland Beisteiner از دپارتمان مغز و اعصاب دانشگاه وین دیروز در این زمینه اعلام کرد : در این روش جدید MRI که بسیار حساس و دقیق است ، می توان کوچکترین فعالیت مغزی را بررسی کرده و ضعیف ترین سیگنال ها را دریافت کرد که بسیاری از این موارد که با کمک این نوع تصویر برداری از مغز امکان پذیر است ،

در روش های قدیمی و متداول مشاهده نمی شد . به این ترتیب و با استفاده از این تکنولوژی جدید ، پزشکان قادر به تشخیص دقیق تر شرایط مغز شده و احتمال آسیب دیدگی بخش های مربوط به گفتار در حین عمل های جراحی مغز بسیار کمتر خواهد شد. از دست دادن قدرت تکلم در برخی موارد پس از انجام جراحی مغز در بیماران مشاهده شده است که دلیل آن آسیب دیدگی بخش های کنترل کننده تکلم و گویش در مغز است.