face care #11

این روزها  انواع مختلفی از صابون ها در بیرون موجود هستند ولی  این تنوع انواع محصولات آرایشی و بهداشتی نباید سبب گیجی شوند و ندانید چه محصولی را انتخاب کنید 

برای تمیز کردن پوست خود به 2 نکته توجه نمایید. اول اینکه به هیچ وجه از صابون برای پاک کردن آرایش خود استفاده نکنید و نکته دیگر اینکه؛ هر نوع پوست نیاز به صابون ویژه و مناسب خود را دارد.

برای پاک کردن آرایش خود می توانید از پنبه آغشته به کرم یا دستمال های آرایشی پاک کننده استاندارد و بدون الکل استفاده نمایید. در هنگام پاک کردن پوست خود، پنبه یا دستمال آرایشی مخصوص را به آرامی بر روی پوستتان بکشید.

چنانچه از پاک کننده های محلول استفاده می کنید، با توجه به نوع پوست خود، پاک کننده مناسب را انتخاب کنید. معمولا برای پوست های چرب، پاک کننده ای را انتخاب می کنند که کم چرب باشد و بخش آبی پاک کننده آن بیشتر باشد. در صورتی که برای پوست های خشک باید از پاک کننده های چرب تر استفاده گردد.

اگر پوست خود را با آب گرم و صابون می شویید، بلافاصله پوستتان را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست را که در اثر شستشو با آب گرم باز شده اند، مجددا بسته شده و به حالت طبیعی خود باز گردند.

ترکیباتی به نام بهبود دهنده موجود هستند که پوست را تقویت می سازند. بهبود دهنده ها نه تنها باعث بهبود و بازسازی پوست می شوند بلکه بقایای آلودگی سطح پوست را نیز از بین می برند. در واقع،بهبود دهنده ها کار پاکسازی پوست را کامل می کنند.

برای انتخاب بهبود دهنده ها به پوست خود توجه نمایید. برای پوست های چرب یا خیلی چرب از بهبود دهنده های فاقد چربی و برای پوست های خشک از بهبود دهنده های چرب استفاده نمایید

منبع- مه شو